6 Balas

sama laa kita, 1st pregnancy,sekarang dh nak masuk 11w.. dari 8w saya start lapar. siang lapar ok lagi tp terbangun pukul 2pg,5pg, lapar.. mula mula mental jugak sebab sebelum tu saya bukan yg jenis bangun pagi2 buta,siang mengantuk kt ofis..haha sekarang dah tahu, standby biskut,roti,kacang,kurma,nestum je dlm bilik. dalam beg wajib bawa biskut dgn kurma. lapar je kunyah dulu. kalau tak ok jugak baru cari nasi biar kejab perut sikit.nurse cakap tu biasa. tp kena beringat..sebab dlm masa 3minggu ni berat saya naik +-5kg 😆 Jangan sedih2 ye, makan je taw. ingat anak kt dalam..semoga terus sihat & kuat ibu

lapar nye bukan main2 kan... tp kalau sis lapar, boleh juga telan. saya ni dah lah lapar, nak pujuk telan makanan pun seksa. lagi menangis... bile nak telan tu rasa something block my throat. kadang2 paksa diri makan biskut atau roti cicah air je bg lmbut2 gitu baru dpt telan.. kalau nasi, mmg menangis time makan. cepatlah alahan ni berlalu... susah betul kan nak dpt syurga.. tiberrrr..

Amiin Amiin Ya Rabbal Alamiin!! tq awak bg kata2 semangat dan doa...

Sama la saya sis. Dr & nurse pesan makan kuantiti sikit takpe asalkan kerap makan nak bagi hilang rasa lapar ☹️ sis boleh standby kacang kat tepi katil sis jugakk

Haah nak beli kacang juga nanti. Tapi mummy kena membaca juga tentang pemakanan kacang tau. Ad kacang yg sy baca tak elok makan berlebihan time pregnancy.

saya faham perasaan ni. saya sendiri sediakan biskut oat dalam bilik. sebab kelaparan yang tidak menentu. memang penat, tapi itulah perut asyik lapar.

Sama la kita. Makan nasi waktu malam, 2-3 jam pastu lapar macam tak makan nasi sehari 🥲

Kadang kadang kalau tengah malam sngt sy tak layan. Minum air je. Sebab risau juga nak makan berat tengah malam. Tapi tulah kita laparrr. 😭

samalah tengah makan pun masih lapar perut berbunyi.. pelik betul

Kannnn. Nak menangis rasa

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan