18 Balas

Saya gdm on diet control..dah 27.weeks..baru je tanya nurse..dia kata kena bersalin tepat pd hr due..x boleh lebih dr tarikh due tu..jdnya kalau nak sampai due date belum bersalin kena warded la..induce..nurse kata 2 hr sblm due date kena warded..kalau x bersalin lg..harap2 awal la bersalin kali ni..sbb x nak kena induce..sbb serik dah hu..hu..pernah sekali kena induce..sakitnya lain mcm la...

Study dari experience mom, katanya 1) makan telur kampung separuh masak 2) layan contraction dgn gymball 3) amalkan VCO 4) urutan Perinium weeks ke 35 5) makan lebih sikit utk tenaga before teran nanti 6) bersama suami 7) sujud biar sempurna masa solat 8) Doa minta ampun dekat suami minta halal makan minum 9) zikir 10) amalkan surah Maryam

Saya minum marjerin campur dgn air Milo. Pastu minum minyak kelapa dara.. alhamdulillah sepatutnya lagi seminggu kena serah diri.. tapi tak sempat dah bersalin sendiri.. dlm wad pon 4 hari je, dlm labour room Dlm 3 jam.. bersalin pon senang je.. tak sakit. Koyak pon sbb kena gunting sbb anak pertama.. semua mudah sangat 😁

Letak majerin kat milo ke sis..sb sy pun tinggal 4hri kena serah diri sebab tekanan darah x cantik..berharap sgat bby kluar sndri..sy da 37weeks 5hari

VIP Member

Semoga dipermudahkan urusan ye sis. Saya rasa apa yg sis buat tu dah membantu memudahkan bersalin. Macam saya pun, setiap hari jalan kaki pergi balik office. Since early pregnancy until 3 days before delivery. Alhamdulillah, bersalin dengan mudah on 37 weeks. Semoga sis pun dipermudahkan urusan bersalin nanti ye. Aamiin

Alhamdulillah. Tahniah sis. Semoga saya pun macam sis.. bersalin 37weeks mcm tu

Mase ank pertama sy, situasi puan sama mcam sy... Hari² sy jalan, panjat tangge... Smpai bgkak kaki... Akhirnya operate sebb jantung baby x stabil mgkin baby penat... Exercise x salah, cuma jgn keterlaluan mcam sy buat...

Saya GDM on diet jugak. tapi doc tak cakap kena bersalin awal. Alhamdullilah saya control gula saya ok. cuma due date 29/7 tapi kena serah diri 28/7 klu blum bersalin tu je.

sy pun GDM jgk.. due 3hb 7 .. doc suruh admit ward 2hb 7 ni.. hari ni sy 38weeks 5 day ... , last checkup sy td di klinik kk.. masih belum ada tanda² nk bersalin lg

Sy 16/7 Ank 1st czer. . Ank second ni nak normal, Doc ckp klu blm bersalin 16/7 Nt doc nk induce. .byk org kata sakit. . Huu,mcm2 berlegar d fkrn. .

Sama la kita anak kedua gdm ngan serah diri ...saya baca kena buat activating labour ...cuba cari kat youtube...banyak komen kate menjadi🤭

sy pown due 23july.. GDM on diet control.. doc sruh brsalin awl 37week kne admit induce.. dh xde tnda² lg nie isaw pulak..

semoga urusan kta suma dpermudahkn... insaALLAH😊keep positif💪

Soalan popular