Overdue 22/07 ada tips tak utk bersalin sebelum serah diri?

Due sate saya 22/07/23 tapi belum bersalin sampai harinj 25/07/23. Ada tips tak utk bersalin sebelum serah diri? Sbb anak 1st dlu saya emergency czer jd doc ckp kalau serah diri dia akan induce sikit sahaja sbb takut rahim pecah. Kalau tak berjaya doc akan proceed dgn czer. Kalau ada rezeki saya nak bersalin normal.

4 Balas
Tulis jawapan

sama macm sya , overdue 40w1day. anak first czer Dan alhamdulillah yg baru lahir ni normal. hari yg sepatut sya serah diri tu sya pulun buat kerja kenduri. ngam2 abis kenduri pkol 6 mcm tu turun lendir darah. tapi sya tunggu lagi sampai contraction 5-10minit Baru serah diri kat PAC. Subuh warded ,magrib tu sya bersalin. sya tak amik induce , air ketuban pecah sendiri.

Baca lagi

sye pun kne serah diri hritu sbb baby xnk keluar 40w 3d πŸ˜…. doktor induce belon 24jam and bukaan 4cm. lpstu tolak masuk LR induce ubat pulak and bg masa 8jam je and still xdek progress so doktor decide untk czer sbb anak sulung dlu pun emergency czer. mmg takdek pilihan sbb doktor xnk amek risiko lain. sye pun redha jela asalkan baby selamat πŸ₯Ή.

Baca lagi

Sama kes macam saya. Anak first czer. Anak kedua sedang tunggu hari. Edd 28/7, serah diri 27/7. Belum ada tanda juga. Semoga dipermudahkan utk kita bersalin normal kali ni🀲🏻

anak 1st bersalin thn bila?

9mo ago

aah sis gomen