16 Balas

tak wajib, tp memudahkan la kalau nk guna. maternity pad dgn disposable panties tu saya tak beli pun & tak rasa saya perlu pun. tahun lepas bersalin, bersalin normal ada jahit sikit. semalaman di wad saya guna 2keping pad jenis pants tu je pagi + tghri keluar wad. balik rumah saya pakai pad biasa yg guna time period tu je, wing+ panjang32cm tu. tak sure mmg sama tak nifas dgn period, tp kalau period saya selalunya 1 2 hari je heavy pastu tak dh, nifas pun sama sbb tu saya blh pakai pad biasa. nursing bra easy access. breast pad saya beli pakai 2 pasang je kot😅 senang pakai milk collector lg, susu yg meleleh keluar boleh simpan masuk bekas simpan peti. tak la membazir.

Saya first time mom tapi dari list awak tulis tu saya beli nursing bra je. Sebab 1. Disposable panties: saya beli pants yang sekali dengan pad tu untuk memudahkan dan banyak orang recommend. 2. Breast pad: instead of breast pad, saya beli milk collector. Tapi mungkin akan beli juga nanti just in case. Barang tambahan dari ni adalah, pad jenis pants tapi bertali untuk di pakai di hospital. Jenis ni tak perlu juga pakai panties. Beli dekat shopee je (search: kaili maternity) Ramai mommies cakap masa dekat hospital dr/nurse akan selalu check luka kita kat bawah tu so susah nak pakai yang pants tu. yang lain bawak basic hygiene supplies. Harap membantu.

1) disposable panties beli utk pakai dkt hospital je incase awak kena tahan ward. memudahkan awak supaya xpyh susah2 utk basuh underware kalau terkena drh nifas. awal2 drh nifas kita sgt byk. 2) maternity pad ni awak boleh beli 1pack. bg sy selesa. bila bergesel dgn luka jahitan xrasa sakit sgt. bila darah nifas berkurang awak dh boleh pakai pad biasa. 3) bila awak dh jadi ibu. xboleh pakai bra besi dh. awak kena pakai bra menyusu. supaya awak selesa. 4) breast pad xwajib. lebih baik beli milk collector. bila baby menyusu sebelah. then sebelah lagi awak boleh tadah.

Dari list sis tu, saya cuma ada beli breast pad je. Pada saya agak penting juga kalau sis kena keluar untuk jangka masa yang lama. Macam saya awal2 lepas bersalin hampir tiap hari keluar sebab anak prolong jaundice. Kadang kena tunggu sampai 2-3 jam juga. Tak pakai breast pad memang banjir baju. 😂 maternity pad, saya cuma pakai pad biasa yang night punya. Panjang dari biasa. Saya pakai jenama libresse ada jenis yang kembang kat bahagian belakang. Selesa pakai. Hospital saya bersalin ada bagi maternity pad. Tapi ajee gilee tak geti betul pakai. Bentuk macam mask. Tapi tebal 😂😂

No wonder tukar pad 2 jam. Rajin betul sis tp leceh bagi saya. Maternity pad lasts longer

TapFluencer

dari list semua sis ni, semua sy beli untuk standby sbb sy 1st mum. maternity pad (jenis bertali) pakai masa kat hosp. bila da kat rumah, pakai pad biasa 32cm. ikut keselesaan masing2. disposable panties sy standby je. nursing bra mmg kena ada, senang nak bg susu kat anak. sy dr awal pregnant, da start pakai nursing bra. lagi selesa, x rasa sesak nafas. breast pad, sy standby je as housewife. kot la nak keluar dr rumah masa nak cek up ke apa, boleh standby pakai siap2. maternity pad jenis bertali, breast pad & nursing bra, sy beli kat shopee. murah.

terima kasih bg pndapat mummy. da beli pad maternity bertali (size agak besar). sy beli dalam 6pcs. standby untuk pakai kat hosp. ye da standby juga pad biasa. terima kasih taw mummy ❤

Bagi i breastpad paling wajib, sebab nak jaga hygiene, if takpakai nanti bakteria akan melekat dekat ur breast, btw i dah join class lactation from pn nad masrom, breastpad paling wajib if you breastfeeding mom, sebab susu tu once dah menitik dekat your bra, akan menyebabkan bau yg tak menyenangkan, bakteria akan merebak from your nipple and tu yang menyebabkan nipple crack and banyak lagi keburukan bila takpakai, better you pakai je breastpad takkira la suri rumah ke or working mom.. penting sangat sangat, kita jaga hygiene🥰

bg saya antara barang yg sis tulis dkt atas tu yg mmg patut ada maternity pad dgn nursing bra . saya semua ada kecuali breast pad tak beli . kalau sis taknak pakai maternity pad sis boleh jee beli pad yg overnight . mcm saya beli yg pants punya pakai masa dkt hosp mudah . lepastu maternity pad brand libress pakai dkt rumah . selain tu saya takde beli jamu just beli losyen mustajab dgn pil lawas phyonatal nonaroguy n bengkung .

as first time mom, sye bli semua nie dlm kuantiti yg sdikit.. sume nye bgantung pd keselesaan masg2.. maternity pad sye sediakn overnight pad je & bli pad jnis panties tu.. yg tu lg selesa utk sye.. disposable panties pn ok, trus buang skali pad.. x yah nk bsuh2.. nursing bra.. mostly ble pump, sye x pki bra pun.. lg selesa mcm tu.. breast pad, yes.. sbb susu mnitik.. kejap je basah bra/baju..

TapFluencer

ikut bajet la dik.. kak bersalin ceaser, 3 org anak kak xbeli pad bertali tu pun.. hospital sediakan.. sampai masa kak boleh bangun baru pakai spenda dgn pad biasa pda hari kedua. breast pad pun xbeli sbb hari ketiga bru mula nak ada susu banyak. cepat2 pam la kalau dah meleleh. tu pandangan akak.. kalau bajet ada lebih, beli ja semua, jangan fikir banyak.. 🤭

Yg sis list tu semua saya beli. Benda tu semua senangkan kita. Kalau maternity pad tu paling senang beli yg pants best sbb heavy flow pun x risau & tak perlu nak beli disposable panties lagi dh. Breastpad harus mmg saya beli bnyk. Nursing bra beli sbb nak kluar baby nak bf nanti senang.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan