Ubat kuat rahim

Hi mommies..ada sesiapa pernah makan ubat ni tak? doc klinik bagi utk kuatkan rahim. tapi saya pening sampai pitam makan ubat ni.. #firstbaby

Ubat kuat rahim
9 Balas
Tulis jawapan

Saya makan ni sampai 14 minggu. Kena makan malam sebelum tidur. Sebab effect dia terlalu mengantuk macam kena cucuk dadah πŸ˜… ada 1 malam tu saya makan. Pastu kencing nak tidur. Ada spotting. Terus pi hospital. Tapi saya memang lalok teruk sebab baru lepas makan ubat ni. Sampai kena marah dengan misi2 sebab saya terlalu lalok πŸ˜…

Baca lagi

sy skrng consume utrogestan ni.. sblum ni duphaston.. masa awal2 consume mmg ada rasa pening sikit.. mmg dah tulis akan ada kesan drowsiness lepas mkn..sy selalu lepas mkn akan baring atau tido dulu untuk elak pening tu..better sis bgtau doktor mungkin x sesuai ubat ni..

VIP Member

Maaf puan.. Sy x mkn ni. Tapi sy rasa better puan bgthu pihk klinik yg incharge... Bgthu puan x thn mkn ubat ni. Mungkin nurse akn gntikn ubt yg sesuai utk puan. Jg dri puan. Moga allah mudahkn sgl urusan puan #TAPSupermoms #TAPactiveusers

Baca lagi

doctor pernah prescribed Duphaston utk saya kuat kan rahim.. Utrogestan nie pun doctor presribed jugak tp masuk ikut bawah.. myb puan boleh check balik dgn doctor n bgtahu side effect yg puan alami.. diorg boleh tukar ubat lain rasa nya..

sy dulu mkn ubat kuat rahim nama Duphaston. kat farmasi dorg tk bg sebarang jual mesti kena ada surat doc. kt shopee pun sy tk nmpk org jual pun.

Sy pun dapat ubat ni.... Tp jenis insert bawah... So far tak ada apa2 kesan kt sy

sy dlu mkn jgk ubt kuat rahim ats nasihat doc lah..tp nma ubt tu duphaston..

pernah mkn, doc bg.. tp klu xsesuai, bleh rujuk doc

VIP Member

sy mkn duphaston