8 Balas

Saya akan nyusukan bayi mengiring kalau malam. Tp tak pernah pulak sakit kat bahagian bawah pusat tu. Dulu masa awal2 bersalin je sakit. Mak cakap tu tanda rahim mengecut bila kita susukan bayi kita. Now bila menyusu mengiring, saya akan rasa sakit kt tulang belakang kt area pinggang tu. Akan terasa sakit bila tersedar tgh malam atau bangun pagi. Mcm rasa lumpuh sbb tak leh gerak. Kena take time baru boleh gerakkan badan slowly

Kannn ☺️ kurang kalsium agaknya kita ni. Hehe

selalunya org panggil rengat kalau sakit ari2 masa menyusu, itu pun beberapa hari lepas bersalin. (proses pengecutan rahim). kdg2 sakitnya mcm contraction, tp kejap je selalunya 2 atau 3 kali je terjadi dlm seminggu, pastu elok dah. rengat nie jadi tak kira kita menyusu baby dlm posisi apapun, tp memg jadi time menyusu baby.

Biasanya bila sakit kat area ari2 masa menyusukan anak ni selalunya lepas bersalin je. Sbb rahim tgh dlm tempoh pengecutan masa tu. X kesah posisi mcm mana pun menyusu, tetap akan terasa. Tp kalau bukan lepas bersalin, x pasti la pulak. Rasa sakit belakang ada la lama2

TapFluencer

Hi. Kalau baru bersalin normal rasa rengat di bahagian pusat dan kebawah semasa menyusu. Kalau dah lama tak pernah pula rasa begitu

maaf xde pengalaman. mcm sy kalau menyusu macam tu sakit belakang je awak. mungkin boleh cuba tanya nurse kk

Sorry tak pernah mengalami 🙏 Saya selalu sakit pinggang je bila nyusu gitu

tu rengat..proses kecutkan rahim

rahim nak kecut tu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan