pantang ais

mommies semua pantang ais berapa lama ye after deliver ?

32 Balas
Tulis jawapan

Masa ngandung xbole minum air suam lgsung. Tuap kali minum mesti nak buh ais kadang2 siap kunyah ais. Tp lps bsalin saya mmg xminum ais lgsg selama ank menyusu. Sebab pernah sekali pergi ke duri dan minum sirap yg ada ais ketul tu beberapa gelas. Nk dijadikan cerita anak kembung menangia meragam smpai mak tanya apa yg saya salah makan. Kepala ni automatik teringat minum sirap ais. Mak tolong tuam2 perut anak dan sapukan minyak telon urut2 sikit belakang ngan kaki sampai dia kentut dan termuntah sikit baru dia ok. Sejak tu mmg saya sndri pantang ais sampai umur dia setahun lebih sebab dia menyusu badan smpai umur setahun 5bulan.

Baca lagi
VIP Member

Saya minum je.. cuaca panas sgt ๐Ÿ˜…๐Ÿคช (lain org , lain caranya) duduk dgn in law kena tegur la jugak, tp bila tanya doktor, dia ckp ok je, asalkan Ais tu air yg dimasak ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜˜๐Ÿ˜˜๐Ÿ’œ

40 hari.. Itu pon curi2 dri suami.. Hahahha.. Kalau laa die tau, habis iolls.. Kecur anak tekak tngok ais tu meleleh2.. Bkn minum air yg ade ais ye, sis siap kunyah ais tu.. Hahahah..

4y ago

sama la situasi sis dgn saya.. duduk dgn mertua.. kne tegur tp buat x tau je

Tak minum sgt ais..even skrg pregy dah 7 bulan ..air sejuk dlm peti pun tak minum..agaknya tekak ni mmg tak suka yg sejuk ..just minum air masak biasa je 2 botol sehari..

Sy 44hri..lpas 44hri tu pun kurang mnum ais.. Sbb 44hri xde ais n mnum air suam, rase best plak mnum air suam dri ais.. ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

Saya dalam pantang minum ais Allah bentan ! Sejak dri tu smpai ke hrini insaf dh xminum ais hahaha

Sy pn lepas pantang tryยฒ minum kot ada kesan, alhamdulillah xde pape.. mkn aiskrim pn okay..

VIP Member

10 hari lpas brslin dh minum milo ais. Xtahan tgok. Alhamdulillah.. xda apa jd.. ๐Ÿ˜Š

More than 100 hari sbb baby breast feed & saya bukan peminat tegar ice

At least 100hri sis..tu pun utk lepas niat je..jgn ambik byk..