15 Balas

VIP Member

Ada inform doktor tak awak tak makan ubat? Selalunya doktor akan suggest untuk tukar kepada ubat yang lain atau beli sendiri di luar. Saya share tips daripada OBGYN saya. - Elakkan fastfood, junkfood, processed food. - Amalkan real food. - Elakkan caffeinated drink and food such as chocolate, coffee, tea, carbonated drink, etc. - Jadikan sumber makanan yang tinggi zat besi sebagai menu harian. Menu harian maksudnya kena makan hari2. Bukan sekali sekali atau kadang2. Antara sumber makanan yang tinggi zat besi - Ayam, daging, ikan, telur, tauhu, etc - Sayuran hijau seperti brokoli, bayam, kobis, sawi, etc - Kekacang - Buah seperti jambu batu, buah naga, delima, etc. *Nak lebih lagi awak boleh search di Google 'list of rich iron food' Harap membantu 🌹

Saya first baby mmng drop sepanjang bulan smpai 1-2 minggu nk bersalin baru ok,saya pi hantam seafood mcm kerang,hati ayam,bayam juga,saya ambil maltofer coklat tpi yg berkesannya mkan kerang lah😅sekarang second baby dah ada pengalaman cara mkan ubat minum guna air sunquick oren syukur dapat terima zinkcofer tu,jambu batu pun kena try bnyk yg kata mmng menjadi,yg penting elak junkfood ya,klau boleh elak makanan/minuman coklat sbb kebanyakan ada mengandungi caffein

sy pun HB "ats pagar" 11 huhu ... cuba beli ubat lain, mcm sy mkn yg New Obimin tu sbb ubat KK bgi memang sy xleh telan 😅 sy bnykkn mkn jambu batu, susu kambing pun sy minum, pati delima pn sy mkn ... jdi HB sy stay 11 ke ats walaupn x smpai 12 🤧

cuba ambik iron folic dri amway sy masa ank 1st kk smpai tukar 3 jnis ubt hb tetap x naik hb smpai bersalin .ank no 2 sy mmg x mkn ubt kk ambik iron folic amway ja hb ok lagi 11 ke ats hri ni dah 31 mggu 5 hri

Cuba makan ubat dengan air sunquick . Jangan letak gula . Pastu betul2 kena pastikan jarak makan mesti ada gap 2jam selepas mkn ubat . Elak kan makan benda berkafein . Kopi , teh , coklat, nescafe .

Sy baru try gulsan pati delima tu, alhamdulillah hb 10.3 naik ke 11.3 dlm mase 6 hati, makan sekali dengan iberat setiap pagi insyaallah

klau sy doktor suruh beli ubat ni dekat farmasi makan 3biji sehari alhamdulillah hb naik sebelum ni sy mkn ubat klinik zincofer

biasa kena tukar ubat,kalau tak makan ubat hb akan teruk . Cuba lah,minum air berasaskan limau nipis .Macam sirap limau ke .

Sy klu HB drop..Sy MKN mamariam... alhamdulillah cantik naik..xpun puan cuba jambu batu...MMG berkesan

makan kurma 3biji sehari. InshaAllah naik hb

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan