Malas buat kerja rumah

hi mommies. sebelum tu tolong jangan judge, just nak tanya ada tak sesiapa kat sini bila pregnant jadi malas sangat2 nak uruskan rumah. saya pregnant 4 bulan sekarang. saya malas masak, pinggan mangkuk biar berlonggok dkt sinki, rumah kotor. mmg malas nak buat apa2. sebelum pregnant tak mcm ni pon. atau saya sahaja yg ikutkan perasaan? sbb suami saya hampir marah dgn perangai saya. tolong share pengalaman anda please #firsttimemom #advicepls

55 Balas
Tulis jawapan

Hai mommy. Rasanya normal kot 🀣. Sbb saya pun kadang-2 ada rasa malas jgakk. Malas nak kemas rumah. Sebelum mengandung, tngok rumah bersepah sikit terus kemas. Nmpak habuk sikit je terus ambik penyapu & mop lantai. Tapi sejak pregnant ni, serba serbi jadi malas. Bkan takat malas kemas rumah je. Kadang rasa malas nak urus diri sendiri. πŸ˜‚. Rasa malas mandi, kalau boleh nak tidur je.. tak nak buat apa-2 tapi saya takde lah ikut sangat perasaan ni. Suami paham perubahan saya. Lepastu, malas masak.. kadang-2 ada niat nak masak tapi mcm takde mood.. tiba-2 tak thu nak masak apa. Sudahnya mmg tak masak. Tapi mcm mana pun, saya takkan biar keadaan rumah jadi terlalu kotor atau bersepah nanti auto sakit mata & kita tngok pun rasa tak selesa. Cuma takde lah serajin mcm sebelum mengandung. Time mengandung ni buat yg mana larat & mampu je. Asalkan tak sakit mata memandang. Hehe.

Baca lagi

Saya pun sma mcm awk. ni bru nak masuk trimister kedua. Malas dia nauzubillah xtau nak ckp🀣 alhamdullilah hal kerja rumah semua husband backup dan sikit pun xpernah komplain. makan buah malam2 pun dia hidangkn dan siap bersuap lagi. rumah mmg tiap hari husband bersihkn sebab katanya dia xnak sy dduk rumah yg kotor nti sy senang sakit. sebab imunisasi bdan org pregnantkn rendah. sblum ni sy manage our restaurant. tpi sejak dah berbdn dua ni nak kluar rumah pun xnak.malas gila nak bersiap.mula2 pregnant hri tu ada la pksa ke kedai seminggu 2-3 kali. lama2 tu mmg dah xboleh dah. so husband kata xpe la. rehat la dlu smpai dah bersalin bru masuk kerja balik. ambik cuti bersalin awl tapi gaji masih jlnπŸ˜… jadi Lain org lain alahan dia awk. xboleh compare situasi kita dgn org lain. hopefully kandungan kita semua dlm keadaan yg baik2 sja😊

Baca lagi

Saya pun sma mcm awk. ni bru nak masuk trimister kedua. Malas dia nauzubillah xtau nak ckp🀣 alhamdullilah hal kerja rumah semua husband backup dan sikit pun xpernah komplain. makan buah malam2 pun dia hidangkn dan siap bersuap lagi. sblum ni sy manage our r3staurant. tpi sejak dah berbdn dua ni nak kluar rumah pun xnak.malas gila nak bersiap.mula2 pregnant hri tu ada la pksa ke kedai seminggu 2-3 kali. lama2 tu mmg dah xboleh dah. so husband kata xpe la. rehat la dlu smpai dah bersalin bru masuk kerja balik. ambik cuti bersalin awl tapi gaji masih jlnπŸ˜… jadi Lain org lain alahan dia awk. xboleh compare situasi kita dgn org lain. hopefully kandungan kita semua dlm keadaan yg baik2 sja😊

Baca lagi

mcm sy jgk sis.. mse pregnt ank first .. mybe sbb sy keje .. jd suami tlg uruskn uma bila dy blik keje .. pstu mse pregnt ank no 2 .. sy x keje da .. tp mse tu stay uma mentua .. mmg xbt keje uma pn🀣🀣 lepas suami g keje je .. sy msuk bilik tido smpai tghari .. mentua smpai x thu nk ckp ap🀣🀣🀣 masak pn time ptg je .. pstu skrg ni pregnt no 3 .. alhamdulillah duk uma sndri .. keje uma mmg sy x bt sgt smpai la da msuk third trimester ni .. bru ase mcm rajin skit🀣 sbb mse first dgn second trimester tu mabuk jd bdn ase lembik dan mls .. suami sy ni jenis garang .. tp dy fhm kita pregnt

Baca lagi

sama sy ..dr mula2 pregnant smpai dh msuk 6 bulan mmg mlas buat krja rumah.nk baring je dlm bilik.mula2 pregnant hritu tgk rumah xtrurus smpai fkir nk jual smua brg rumah biar kosong rumah so xyah kemas🀣🀣skrg dh ok skit lipat kain basuh kain cmtu je.bhgian dapur pling sy xsuka πŸ˜… pinggan pun xpernah basuh smpaikan sy suruh suami tukar singki lain bru sy boleh basuh pinggan🀣🀣mula2 brterabur rumah.lama2 suami dah ambik tugasan dan lain2 wlaupun kena mmbebel dluπŸ˜‚memasak mmg x , kcuali kalau tringin sgt ..tu pun xlarat sbb xblh nk brdiri lama dpn api panas rasa lemau je

Baca lagi

πŸ˜…sy suke kemas rumah sb bg sy kemas rumah tu mcm care sy relax.. sb kalau umah sepah sikit sy ase serabut n xleh rest.. tp sy mmg perfectionist xsuke bile rumah x tratur atau xbersih.. skrg dh nk masuk 9 bulan pn mmg hr2 sy kemas rumah.. lgpn sy xsuke org lain kemas and sy happy bile siap kemas.. tp normal je sis ase mcm tu.. cume kalau blh jgn layankan perasaan sgt.. mgkin sb sis penat sb mase 4 bulan mmg byk perubahan dkt bdn jgk.. blh start slow2 bt ape yg sis suke dulu and anggap je tu exercise.. moge dipermudhkan ye.. perasaan sis tu valid je 😊

Baca lagi

perubahan hormon memang macam tu. tapi jangan layan sangat. 4 bulan tu tak sarat lagi. jangan kemas rumah sorg sorg. tunggu husband ada baru buat. pinggan mangkuk kotor tu aktiviti guna tangan je banyak, so cuci lah. paksakan diri. sebab kalau tak gerak tak sihat jugak. masak tu sama sama la dgn suami. masak simple simple je. nanti bila dah sarat lagi penat. atleast buat keje sikit sikit okay lah jgn berat berat. nnti kaki boleh start bengkak cepat kalau bedrest je.

Baca lagi

sy pregnant 2 baby girl,rajin buat kerja lepas dah selesai alahan sampailah nak bersalin. pregnant anak no 3 memang struggle sgtΒ². bukan apa,sy rasa sy la org yg paling pemalas sekali. rasa nak baring ja walaupun 2 minggu ja alahan. nak mandi malas,masak malas,semuanya rasa malas nak buat. kalau tak paksakan diri memang bersepahlah rumah. nasib baik husband sy tak banyak complain. pembawaan baby kot,sbb lahir baby boy. dah bersalin elok ja bergerak mcm biasa.

Baca lagi

mmg mcmtuu , sy pun mcmtu juga. tambah dgn alahan mmg xlarat bangun lama. baring ja rasa selesa skit. suami kena la faham perubahan, bdan kita ni tengah proses manusia bukan mainΒ² tau. biar kita drumah pun baringΒ² ja tp dlm bdan kita ni semua organ bekerja keras. sis buat slowΒ² je kerja tu. buat apa yg mampu. kndungan masih awal jgn stressΒ². klau suami xdpt tolong, biarkan la dlu kerja rumah tu. badan kita lebih penting..

Baca lagi

Sama la macam saya first pregnancy first trimester 😁 penat dan takda mood nak buat kerja rumah. Sekarang pregnant anak ke 3 pun rasa malas jg, ditambah penat dengan jaga anak2 (3&4 tahun). Utk saya, kalau penat dan malas sy just layankan je, set masa (cth malam atau awal pagi utk bersihkan rumah) yg penting jgn biarkn rumah kotor, kalau sepah sikit2 tu normal saja utk saya anak2 tgah melasak.

Baca lagi