Barang baby

Hi mommies! Saya pregnant masuk 16minggu. Barang keperluan apa yang dah boleh dibeli pada awal kandungan ni ya?๐Ÿ˜ Kalau baju ofkos mommies akan suggest kan bila dah nak due date hehehe. Kalau beli carseat, stroller, tilam tu okay ke? Ke ada barang lain yg mommies boleh suggest kan?๐Ÿ˜๐Ÿ˜๐Ÿ˜ Thank youuu๐Ÿ˜˜๐Ÿ˜˜๐Ÿ˜˜

5 Balas
Tulis jawapan

skg saya ada 16 week setiap bulan saya tentukan brg apa nak beli dlu.. skg ni pakaian baby dah separuh lengkap utk umur 0 - 3 bulan sbb lepas ni kalau da tau apa jantina baby baru saya plan lg nak beli baju khas ๐Ÿคญ, skg saya fokus utk lengkapkan brg tdur baby & kelengkapan utk sy sndiri .. lepas tu baru plan nak beli carseat & baby swing, nanti trimester 3 nak plan beli set baby bath, pampers & brg2 keperluan baby lain sbb takut expired pula kalau beli awal.. ๐Ÿ˜

Baca lagi
2y ago

newborn baby cloth 0-3 month tp saya beli 4 helai je skg sbb nak tahu apa jantina dlu baru beli baju khas utk bby boy atau girl ๐Ÿคญ, baby blanket, towel bath utk baby, baby hat, mitten & boot ... utk masa skg saya beli itu dlu.. next month nak beli tilam & katil baby pula ๐Ÿ˜ itu kalau sy la

pd sy, kwn sy bgthu , lebih better beli bila kndungn dh 5bln o 6bln .. majoriti pon sy tgk ramai time2 tu bru strt mmbeli .. yela, klo nk beli time2 dh 7 8 bln klo terlarat nk jln, blh go .. risau time2 tu tk lrt nk bershpping pulak๐Ÿ˜….. plus, time tu dh blh focus utk prepare diri ..

saya dah beli sikitยฒ sis..saya baru 14w..beli brg y kos nye besar dulu..kalau semua nak beli last minute..hahaha besar jugak belanja nak keluar sekali harung tu..

2y ago

betul tu.. jangan beli last minute tak pasal2 besar kos nanti

16w pun awl lg klu nk prepare. Better survey & buat saving utk brg2 yg quite costly dlu. I mean dh masuk 3rd trimester baru mula beli stroller, bby swing etc.

sy beli rak plastik dgn troli ,tilam biasa..sbulan bli satu benda dlu hihi mklumla ikut kemampuan