Apa barang baby kena beli

Hi mommies. First time mother here. I baru nak masuk 19weeks. I terfikir nak beli barang apa untuk baby. Semalam pergi baby expo kat Midvalley, I nampak ada banyak barang baby. It really helps if mommies boleh share list2 barang keperluan baby. Contohnya, stroller, carseat, baby cot, playpen, bouncer, bedung baby, baju NB berapa pasang, pampers, keperluan baby dan lain2. Perlu ke beli semua ni and how long mommies guna actually? Kawan i guna baby cot kejap je. Ada yang ckp carseat NB tu guna kejap je. I really need your advice untuk plan beli barang2 baby sikit2. Sebab nnti dah masuk 3rd trimester mesti dah penat nak berjalan shopping barang baby. Kalau mommies dapat share brand stroller/ bouncer/ carseat/ baby cot /playpen pun ok jugak at least ada comparison. Hope mommies can share & thank you so much to mommies ya yang sudi share dgn saya ya ๐Ÿ™๐Ÿป #firsttimemom #advicepls #firstbaby #pleasehelp #NewMommyToBe

14 Balas
Tulis jawapan

< _*BARANG BABY*_ > ๐ŸŒธ Rompers siang - 5 pasang โœ… ๐ŸŒธRompers malam - 3 pasangโœ… ๐ŸŒธBaju Siang - 5 pasangโœ… ๐ŸŒธ Baju Malam - 5 pasangโœ… ๐ŸŒธ Baju Lubang Lengan Pendek -โœ… ๐ŸŒธBaju Lubang Lengan Panjang -โœ… ๐ŸŒธ Topi - 3 helai โœ… ๐ŸŒธ Mittens + botties - 3 pasang โœ… ๐ŸŒธ Diapers (NB) - Huggies โœ… ๐ŸŒธ Kain Bedung - 3 helai โœ… ๐ŸŒธ Barut - 5 helai โœ… ๐ŸŒธ Selimut - 2 helaiโœ… ๐ŸŒธ Handkerchief - 5 helaiโœ… ๐ŸŒธ Tilam Baby - โœ… ๐ŸŒธ Lapik Getah- โœ… ๐ŸŒธ Wipes Tisu - 4 โœ… ๐ŸŒธ Tuala mandi - 3 helaiโœ… ๐ŸŒธ Cotton Ball -โœ… ๐ŸŒธ Sabun Baju baby -โœ… ๐ŸŒธ Cotton bud -โœ… ๐ŸŒธ Mandian Head to toe -โœ… ๐ŸŒธ Minyak rambut -โœ… ๐ŸŒธ Minyak telon -โœ… ๐ŸŒธ Lotion -โœ… ๐ŸŒธ Pengetip Kuku baby - โœ… ๐ŸŒธ Set Uri - โŒ ๐ŸŒธ Besen Mandi - โœ… ๐ŸŒธ Oral cleaner - โœ… ๐ŸŒธ Tungku Baby -โœ… ๐ŸŒธ Botol spray Air -โœ… ๐ŸŒธ Nappy cream -โœ… ๐ŸŒธ Sikat baby -โœ… ๐ŸŒธ Sticker nyamuk -โœ… < _*BARANG PENYUSUAN*_ > ๐Ÿผ Breast Pump - 1 (auto) โœ… ๐Ÿผ Breast Pad - โŒ ๐Ÿผ Botol susu 2 - Pigeon โœ… ๐Ÿผ Berus Botol , pencuci botol -โœ… ๐Ÿผ Pacifier - Pigeon โœ… ๐Ÿผ Milk collector - โœ… < _*BARANG MUMMY*_ > ๐Ÿ‘ฉ๐Ÿป Set Pantang Nonaroguy -โœ… ๐Ÿ‘ฉ๐Ÿป Bengkung -โœ… ๐Ÿ‘ฉ๐Ÿป Kain Batik - 3 helaiโœ… ๐Ÿ‘ฉ๐Ÿป Stokin - 2 pasang โœ… ๐Ÿ‘ฉ๐Ÿป Maternity pad - 1 peket besar โœ… ๐Ÿ‘ฉ๐Ÿป Nursing bra - 5 helai โœ… ๐Ÿ‘ฉ๐Ÿป Panties pakai buang -โœ… ๐Ÿ‘ฉ๐Ÿป Nursing Cover - โœ… ๐Ÿ‘ฉ๐Ÿป Tungku Bersalin - โœ… ๐Ÿ‘ฉ๐Ÿป Nursing butter / nipple cream -โ— ๐Ÿ‘ฉ๐Ÿป Minyak urut Dherbs hijauโœ… ๐Ÿ‘ฉ๐Ÿป Vitamin C - โ— ๐Ÿ‘ฉ๐Ÿป Ubat cuci luka / ubat kuning - โ— ๐Ÿ‘ฉ๐Ÿป Ubat lawas Duphalac -โ— โœจCarseat โœ… 0- 7years โœจBaby bed Electric Samugiken โœ… โœจStroller - โ— โœจStorage Trolley โœ… Ni list saya baju kebanyakkan beli dkt kedai . Saya tak beli NB semua saya campur 0-6 ada 0-3 ada . Rugi kalau beli NB semua . Baby membesar . Nnti boleh shopping lg lepas pantang . Kalau barang lain tu shopee ada . Sis boleh survey dulu dkt shopee kadang shopee lg murah . Kalau carseat sis nak save beli yg 0-5 tahun ada 0-7 tahun pun ada . Shopee banyak . Saya 6 bulan baru start nyopping . Sekarang 31w ๐Ÿ™‚

Baca lagi
11mo ago

@Ana Lina mmg lg baik sapu sebelum crack . kalau dah dekat due boleh start sapu dah

TapFluencer

list baju pampers etc tu semua mostly dah ada kan. so i nak cadang dari perspektif seorang mak yg suka berjalan bawak baby sorang2 (konon me time), please2 invest sikit dekat carseat. nb cs boleh muat sampai 10kg. under 6m mmg sesuai sgt pakai cs ni sbb dia landai mcm baby tgh baring so baby selesa. kalau nak beli yg boleh tahan lama sampai besar, boleh tgk brand Koopers, Joie, Chicco - mmg mahal tp amat2 berbaloi. nak murah sikit boleh tgk brand Crolla, Sweet Cherry, Prego. stroller ada baaaaanyak sgt brand yg ok & bagus. kalau nak cabin friendly, mahal sikit. tp senang angkut & tak makan byk ruang. cuma jenis yg elok, cabin friendly ni mostly 500+. ada yg boleh jejak 1-2k. tp mmg best. sbb sekali picit butang dia terus auto-fold. sebelah tgn pgg baby, sebelah lg boleh ttp stroller fuhh syokk. ni time baby dah keluar nanti baru beli takpe. so boleh simpan duit dari skrg sikit2. brand lebih kurang dgn cs td, boleh usya jugak Babyzen tu tp harga keras sikit. mana2 yg awk mampu yee jgn paksa diri pulak tauu. baby cot boleh beli sekali 2+1 playpen. kalau boleh elakkan beli yg mcm brand Ikea kayu2 lubang tu. masuk 4 bulan baby dah start meniarap & tidur lasak so kebarangkalian nak terselit kaki celah2 kayu tu tinggi. sy punya babycot + playpen brand Sweet Cherry. besar & kukuh. ada roda boleh tolak alih senang.

Baca lagi

beli ikut kemampuan awk ye.. xsmestinya semua brg baby perlu beli.. of course ank ptama bnyk skit belanja sbb xde brg bby lg.. beli keprluan brg yg bby guna sprt :- baju, kain bedung, pampers, wet tissue, etc boleh je google or tgok kt youtube. for me carseat penting utk ibu2 yg bekerja speti saya. nk hntar anak pgi rumah pengasuh or taska.. belila carseat yg bole pkai dari NB hingga dia umur 4 tahun utk kselamatan ank kcik! safety first ! zmn skrg bby wajib ddk dlm carseat if berlaku eksiden bby selamat lg. dulu sy pun berfkiran mcm tu carseat ni pkai kjp je.. tp utk kselamatan bby! bukn bazir pun ye. dlu i 3rd trim baru carik brg2 bby yg besar2 mcm stroller tu lambat beli pun xpe lpas pantang.. but depends on parents la. buat dlu list brg2 , boleh je start survey dari skrg dan bincang la dgn suami brg mana yg perlu dibeli utk kselesaan bby. ohh ya i beli je bby coat.. i ajar bby i tdo dlm tu utk safety dia.. pernah dgar kn bby mati lemas boleh jd kalo bby tu tdo lasak or parents tu tertindih atas bby. sekiann.. fkir2 kn la jadi mak pak ni kne fkirann jauhh.. kita boleh dgar org bg pendapat tp xsmestinya kita perlu ikut apa yg org kata. setiap parents nk yg terbaik utk ank. this is my sharing.. ank i pun baru je 5 bulan ๐Ÿ˜Š

Baca lagi

Tuala baby โœ… RM3.22 tisu basah โœ… RM15.30 beg baby โœ… RM15.57 Ampaian Baju โœ… RM23 Lampin โœ… box baju baby โœ… RM30.90 Sapu tangan โœ… RM2.99 Topi + Sapu / Sarung tangan โœ… RM7.99 Baby Nursing โœ… RM17.99 Bedung + Bedung wrap โœ… RM10.50 + RM13.50 Cottun Buds โœ… RM9.90 Spiral โœ… RM8.90 Cottun ball โœ… RM4.50 Detergen pureen ABD โœ… RM24.90 Changing mat โœ… RM15.90 Set Mandi Baby (Kak mimi nak bagi) Romper baju short sleeves โœ… RM30 baju 1 set โœ… Rm61.90 barut โœ… RM10.90 pum susu โœ… RM14.80 Tilam (Kak nur) Viksโœ… RM15.90 Baby tungkuโœ… RM7.90 Dropoleneโœ… RM13.90 minyak yuyi โœ… RM9.90 Trolley baby โœ… RM18.11 Spray Air โœ… RM7.50 Pampers NB โœ… RM26.90 BARANG IBU Set pantang โœ… Rm50 Nursing bra โœ… RM27.36 Kain batik getah โœ…RM17.70 Stokin pantang โœ… RM2.48 = 4 pasang Breast โœ… RM12.59 Breastmilk โœ… RM3.99 Bengkung โœ… (Kakak bagi) Maternity pad โœ… RM5.99 + RM20.25 spender pakai buang

Baca lagi
11mo ago

haah betul, nak pakai tisu basah pon boleh tapi kalau berak susah sikit nak pakai tisu basah

Semalam habis 2k dekat baby expo tu berhantu betul ๐Ÿฅฒ tapi tak pe la dah memang kena beli. Setiap orang berbeza cara pembahagian finance family sendiri. Macam saya dan suami, start 25w baru beli barang dan saya mulakan dengan yang barang barang mahal sebab kami kumpul duit dulu. Contoh stroller, baby cot, breast pump etc. Then baju baby boleh beli dari awak 20 weeks sampai bersalin. Beli sikit sikit tak la terasa sangat keluar duit tu. Beli baju new born dalam 10 pasang yang lain cari la size 0-3 dan 3-6 awak mix kan. Yang kecil kecil contoh skincare baby and barang berpantang saya beli online je. Add to cart semua dah sampai. Sekarang saya dah 30w. Doakan saya juga ye heee

Baca lagi

I rs byk jugak i spent sebab firstborn kan mmg semua brg xde lg. Between expo n online, mostly semua brg i beli online. I still pergi expo utk compare hrga. Stroller dgn botol susu je i beli dkt expo sbb time tu lg murah kt sana. Yg lain2 semua beli online shoppee & lazada. Kena rajin tgk promo. I beli brg sikit2 start 19w jgk mcm tu smpai la skrg 32w dah complete semua. X terasa sgt duit keluar sekali gus. Haha. Ada yg ckp breastpump xyah beli dulu tp i beli je standby. Carseat pd i sgt penting so yg itu mmg i beli dulu before yg lain2. Pampers n baju tu xyah beli byk2 pun sbb nti bole beli lg. Selamat bershopping ye mommy๐Ÿ˜

Baca lagi

carseat my husband beli yg memang saiz kecik utk nb tu. jenis yg boleh x pakai lama tu haha. sebab dia kata nak make sure baby betul2 selamat duduk salam carseat size yg kecik. baby saya lahir 2.3kg pon nampak ok duduk dalam carseat dia. husband just risau kalau carseat yg tahan sampai baby besar tu terlampau besar dan x selamat utk baby. tapi apa pun belilah carseat ya. sangat penting kalau kita sayang baby. lepas keluar hosp mmg ktrg dah guna carseat. so far baby naik kereta diam je duduk dalam carseat. tak meragam. saya guna brand joie. PLEASE PLEASE ignore comment yg kata carseat x penting utk nb.

Baca lagi

car seat penting kalau sis bekerja. nnt nk anta anak ke taska/pengasuh senang. kalau blh cari car seat yg support dr nb. carseat sye beli kt shopee je dlm 100+ and tahan smpai sekarang. sye housewife pun still guna carseat bwk anak g checkup kk. pampers nnt dh nk dkt bersalin baru beli sis. beli 1pack dlu try tgk serasi tak dgn kulit baby.

Baca lagi
11mo ago

sis type je littleone baby dkt shopee. nnt keluar kt situ ada bnyk choice carseat and dorg pun ada mycrs tu jugak. blh dm seller untk tebus mycrs tu sis.

my advise : 1) survey harga dlu between expo, mall, online... bli yg murah 2) prepare brg utk pantang baby n mak - bju, toiletries, pad, pampers, bottle, breast pump etc, tilam/toto baby Bg sye, brg2 besar mcm baby cot/stroller/carseat bley bli lps baby lahir.. Sbb newborn x kan trus gne stroller/carseat.. slalu memg kte pangku dlu..

Baca lagi
11mo ago

tpulang pd masg2.. ikut bjet.. sbb sye bli brg2 tu lps baby sye lahir..

sis sory lari tajuk ehehe nak tnya apa je sis rasa 19week tu ..sya dh 20 gerakan janin blm dpt rasa lgi cuma rsa mcm gerakan halusยฒ,getarยฒ,denyutยฒ mcm tu je heheh sja nk thu sbb baby pertma

11mo ago

Hahahaha yeke awakk. Harap betul lah baby boy๐Ÿคฃ saya 16weeks+ dah rasa denyut2 awal. Ni 19weeks+ dah berombakk ganas betul hhha