26 Balas

sama kes dengan orang kampung sya tu.. dh nak msuk 5buln..ubat xmkan, pgi klinik tak, apa lagi bukak buku pink.. sbab ape?? isu agama🙄.. blum buat srat nikah.. tau2 dh mgdung.. . dri awal lg sptutny fkirkn baik2.. istri muslim, suami non muslim.. ksian bini ngan baby.. sorry.. sya non muslim.. 🙏🙏.. nak kata kluarga xrestu, kluarga 2 belah sma tau.. tapii... , 😒🙄..

Kena buat pnting...kang xde buku awk nk bsalin susah...wt buku tu pntingnya..kita bleh tau klu ade ape2 pnykit..bleh awl2 misi tau..keadaan ank mcm mna...mcm saya pon 5 bln..wt buku bru sbln...misi tau saya ada drh tggi dgn kcing mnis..so kita bleh tau awl...awk jgn ambil sambil lewa taw...ibu mgdung ni byk pnykit yg x diundang akn dtg..jd perlu ati2..

Husband xkasi keluar rumah langsung ke sis ? Even untk check kandungan ?? Pelik ni pertama kali pregnant ke husband knp mcm tu patotnya dia la org pertma kena galakkn awk bukak buku & chckup semua....skrg ni dh boleh keluar pegi la kk secepat mungkin bwk skali husband tu apa2 soalan bia husband awk je jwb gn nurse tu kesian awk

Xpa pergi je buka buku skrg...misi mrh kjap je...mcm sy pnya sepupu buka buku 7bln lbih...perut pon xnmpk...cuma dia p klinik gtaw nk buka buku je...dpa bg tarikh buka buku...pastu scan siap bby dia tndg2 lg...dpa tanya dia...tw xpregnant nk msuk 8bln dh...dia buat xtw je...sbb perut dia mmg xnmpk lgsg...sekali bby dia kluar 3.8kg

Masa pkp fasa pertama hari tu pn org mgndung blh pg klinik utk checkup puan. Sebab ape? Sbb sgt2 penting utk doc nurse pantau org2 y hamil mcm kita ni puan, bincang dgn suami puan kena pg bukak buku pink tu.. Skng pn dh boleh keluar kan kita bkn lg dlm fasa pkp mcm 4 bulan y lalu, kesihatan puan dan baby sgt2 lah penting.

Pergi sahaja lama sgt tu... Skrg waktu pkp lagi mudah sbb x ramai... Klu anak pertama byk procedure nak kene jalankan...kang x pasal2 masuk kaunseling kang🤗🤗 package suami isteri... Kandungan skrg ni mcm2 hb low la gdm la... Tgk kawasan juga klu mcm saya huhu ada kes je mmg dia jaga betul...

VIP Member

Dah lewat sangat tu sis. Sebab paling lambat buka buku pink ialah 12 weeks. Takpe, pujuk husband untuk bawa buka buku pink ye. InsyaAllah nurse faham sebab pkp. Penting buka buku pink utk nurse dan doktor pantau perkembangan sis dan baby, check hb, check air gula dalam badan, utk scan

Pergi kk secepat yang mungkin, saya main redah aje pergi tau2 kandungan 6bulan plus plus.. Tadah jela telinga tu. Kesihatan awak dan baby perlu doctor detect supaya tak memudaratkan nnti. Ape2 pun semoga dipermudahkan.

Jgn tangguh lg sis...penting utk tau tahap kesihatan mom n baby...sgt penting spy x mnysal kemudian hari...ready mindset awal2 kena bising nurse...tp klu x skrg bila lg? Now or never 😬

Kena buka buku jugak sis. Nnt ada masalah time nk bersalin. Pergi je. Klu nurse membebel pun kejap je utk kebaikan baby & sis jugak. Terima teguran sebagai sesuatu yg membina ok

Soalan popular