feminin wash

Mommies pakai feminin wash apa masa mengandung ni...

17 Balas
Tulis jawapan

Sye xpkai pun.. sbb nnti kuar bijik2 dkt private area, gatal n pedih bila brlaga peha.. hahaha πŸ˜†πŸ˜† just guna air biasa je.. time preggy klau ada keputihan, gatal2, guna air suam ltak garam ckit then cuci kt private part tuh.. huhu org kmpg katakan.. πŸ€—πŸ€—

5y ago

Sye letak ckit je, bancuh ngn air suam.. cuci klau dia gatal je.. klau x cuci pkai air biasa sje.. ☺️☺️

Xpkai feminine wash. Doktor pesan guna air bersih n jaga kebersihan je. Klo ada gatal2, rendam air garam sekejap. Doktor kata feminine wash dikhuatiri ganggu tahap miss V kita.

Pkai sireh queen..Elok utk hindari keputihan..Dan boleh pkai lpas bersalin bg smbuhkan yg bwah kte..Tpinguna dlm 1@2w lpas bersalin..Alhamdulilah okey sb sireh kan elok...

Xbole pkai feminime wash. Dy akn mengubah ph kita punya bahagian sulit tu..doctor yg bgtahu..cukup basuh dgn air paip..atau klau gtal2 basuh dgn air garam..

5y ago

Letak air panas letak garam tambaj air paip sikit bg suam..basuh je bahagian wanita..cukup mcmtu..

Sy semenjak preg sy tk pkai ap2, Just cci pkai air smpai bersih.. Org ckp tkt bby terddh pda kimia so lbih baik cci pkai air slmat.. Hehehehe

VIP Member

Saya xpaki apaΒ². Air adalah pembersih yg sebaiknya. Tpi kalau sis nak paki pun xpe. Lactacyd / sebamed saga pernah pakai. Harap membantu..

Saya pakai mamariam feminin wash sis.. Hrtu sy beli jus mamariam dpt percuma jer FW tu.. Skrg ada yg jual kat shoppee rm15 jer.

Post reply image

Tak perlu pakai apa2 feminine wash. Amalkan minum VCO semasa hamil. Tiada masalah missV gatal atau berbau

X penah pakai apa pun baik masa pregnant or x pregnant.. Basuh dgn air asam keping suam2. Bilas dkt mizz VπŸ‘πŸ»

TapFluencer

Saya tak pakai apa. Lepas habis pantang baru berani guna, jenama Betadine beli kat guardian watson