Pengalaman pakai IUCD

Hi mommies. Nak tanya sape yang ada pengalaman pakai IUCD. Saya baru bersalin 2 minggu and pakai IUCD kat dalam labour room. Skrg ni kerap rasa tak selesa dengan benang yang terjuntai tu. Rasa tak selesa tu nak kata sakit tak la sakit sangat nak kata tak sakit pun tak la jugak. Tapi bila terasa je mmg saya nak cepat cepat ke toilet betulkan posisi benang tu. Mula saya ingat sakit sbb luka jahitan tapi luka jahitan saya mmg dah elok. Saya cuba raba dan mmg rasa benang tu and agak tajam la. Mmg pakai IUCD akan terasa tak selesa mcm tu ke?

3 Balas
Tulis jawapan

Hurm.. sy pakai jugak IUCD tp alhamdulillah so far selesa je. Mungkin awal sgt kot pakai. Taktaula pulak pasal benang tu. Saya memang takda rasa apa. Suppose kena tunggu first period tp kkia suruh je pakai awal. Rasa masa lepas pantang sy pakai. Dah check dgn doc?

5mo ago

Ada tak waktu2 yg awak check benang tp tak rasa benang tu? Saya baru pakai semalam, harini check benang tk rasa πŸ₯Ή

iucd tu pakai betul2 lps bersalin ke? sbb ade plan nk amik lps bersalin no 2 ni tp tak tfikir plk bole terus on betul2 lps bsalin. plan nk amik mgkin da stgh thn lps bersalin nnti

7mo ago

Saya pun pakai iucd Masa lepas bersalin di labour room mmg normal Tali tu bila terjuntai Saya pun rasa jugak tggu next appointment nnt untuk potong Tali tu..

betul saya pun benang terjuntai πŸ˜… ada yg cakap normal jaa , ataupun boleh p gunting sikit benang tu?