11 weeks 4 hari cepat letih

Hi mommies. Nak tanya lah. Normal ke kalau baru 11 weeks tapi cepat sangat letih. Padahal baby pun belum besar lagi nak penat2 ๐Ÿ˜… ada tak petua or supplement yg sesuai utk boost tenaga ya?

15 Balas
Tulis jawapan

Saya dpt rasa sy mengandung first baby sbb sy sgt mengah. Kadang2 berckp dgn husband pun smpai sy ckp stop kejab rasa mengah. Husband pun risau sbb risau jantung xsihat. Rupanya pregnant. Sabar ye sis. First trimester mmg sgt3 penat. Saya alahan terok lg double penat. Sis boleh cuba minum susu, makan kurma dan bnykkan baring je. Baby tgh nk membentuk. Baik banykkn rehat. Sampai betul2 baby dh kuat ๐Ÿค—

Baca lagi
TapFluencer

Sama mcm Saya, trimesters pertama memang Badan letih sangat , nak kemas rumah pon mls ๐Ÿ˜„ mual mual muntah ,muntah sampai kelua hijau pahit tu, hmmm , tak boleh bau orang masak mesti nak muntah,KLu dlu suka makan durian skrng ni bau durian pon tak boleh juga ,, ada tak Tips hilangkan mual2 muntah ..

Sy dari sebelum tahu pregnant mmg bdn letih sgt2. Letih lain macam. Sampai habis trimester pertama tak silap badan penat. Mmg ada yg mcm tu. Tak buat apa pun letih. Awal2 ni kene jaga kurangkan buat kan. Byk kan rehat ye.

VIP Member

Bila2 masa pregnant pun boleh jadi cepat letih. Awal2 ni walaupun kita tak nampak tapi baby cepat membesar dalam perut, dia perlukan tenaga drpd kita utk membesar โค๏ธ minum susu ke makan kurma ke

normal 1st trimester super letih.. mmg baby kecik lagi tp badan sgt aktif utk pembentukan organ baby semua.. masuk 2nd trimester normally better.. banyak kan rehat ye sis!

saya pon awal2 preggy 4week pon dah rasa letih sesangat.macam buat keje berat je dia punya rsa letih tu.padahal x buat ape2 pon..nak solat mengaji pon termengah2 dah rasa.

2y ago

scan masa 5week baru nmpak kantung.tapi kecik lagi saiz ukuran betul 5week

1st trimester memang letih. even xda alahan muntah2 pon tetap letih. 2nd trimester paling heaven. cargasss. tp bila 3rd trimester akn start letih + sakit sana sini.

tu bukn penat sbb baby, mmg ibu2 akn auto penat ๐Ÿ˜‚ sbb tenaga sdg dikongsi. bila dh 26w+ bb dh besar nti boleh feel lgi penat.. ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

mmg cepat letih sis. sma mcm sya ni. dri awl pregnant letih. smpi skrg bru masuk 2nd trimester pon letih. xtau bt ape letih.

mmg letih sepanjang masa sis time pregnant ni. lg2 awal pregnant. rehat je kalau penat. buat keje pon slow je