First time mom

Hi, mommies. Mommies ada tak buku panduan or any pakar on socmed untuk first time mom nak jadikan guidelines? Awal awal ni clueless nak refer siapa 😅 thanks for helping me.

5 Balas
Tulis jawapan

Salam sejahtera, dear mommies! Saya faham betapa pentingnya memiliki panduan dan rujukan yang tepat untuk first time mom seperti kita. Sebagai pengalaman saya, saya ingin kongsikan bahawa anda boleh mencari buku panduan mengenai keibubapaan di kedai buku atau library tempatan. Selain itu, anda juga boleh mencari pakar keibubapaan yang aktif di media sosial seperti Instagram atau Facebook. Mereka seringkali memberikan tips berguna dan panduan yang boleh membantu anda sebagai ibu baru. Jangan malu untuk bertanya dan mencari bantuan dari komuniti ibu lain. Ingatlah, kita semua pernah menjadi clueless pada permulaan, tetapi kita boleh saling membantu dan berkongsi pengetahuan. Semoga perkongsian ini dapat membantu anda. Terima kasih! https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

yang saya suka, kalau local: TTC: Dr Maiza Tusimin @ig breastfeeding: Puan Nad Masrom @ig/fb/tt, Puan Dydiana @tt, Puan Noorfazila Abdul Rahman @ig pemakanan kanak2: Puan Mazliana Mazlan @ig, Puan Amalina Mohd Daud @ig baby cry & sleep: Puan Uswatun Hasanah (babylanguage) @ig/tt bersalin & berpantang: Kak Long (eja_confinementhelper) @ig kalau oversea: everything A-Z about pregnancy & birth: RN Sarah Lavonne (bundlebirth) @yt/ig, doula/CBE Bridget Teyler (builttobirth) @yt/ig, Dr Melanie the midwife (thegreatbirthrebellion) @ig/podcast, Dr Rebecca Dekker (evidence-based birth) @ig/podcast everything VBAC: vbacfacts @ig elimination communication: Andrea Olson (Go Diaper Free) @yt

Baca lagi

klu mcm sy, rajin2 bca artikel yg ada dlm apps ni.. sbb mmg byk ilmu.. rajin bca soalan mommy2 yg ada d sni n tgk tips yg mommy lain bg bca artikel bkaitan usia kandungan kita, xperlu nk hadam ilmu khamilan, branak, breastfeeding dll skali gus.. so xda la rsa overwhelm cth usia 6week prlu buat apa.. nti da dekat due blh start bca tips2 senang mlahirkan

Baca lagi

guidelines dlm segi apa tu sis ? kt fb banyak sgt group pasal baby ( baby food/ breastfeeding) & mcm2 lgi.

3w ago

call kk area berdekatan ckp nk bukak buku pink, nnt dorg tnye last period semua tu bila then once dh dpt tarikh, g je kk. tnye kk kne bwk dokumen apa je masa nk bukak buku pink sbb lain kk lain sop dia. lpstu follow je date yg nurse bgi. sementara nk tggu dpt tarikh tu blh beli acid folic dkt farmasi, any brands pun ok. mkn je tu smpai la appoinment nnt bru dpt yg nurse bgi .

VIP Member

biase saye selalu tengok FB Baby Language..byk ilmu lagi2 berkenaan penyusuan.