Mitos-Mitos Kehamilan

Hi Mommies ?? Mitos kehamilan apa yang ibu-ibu pernah dengar & hampir percaya dengannya? Mesti banyak kan! ?? Jom kongsi dengan kami dan pengguna lain di ruangan komen!

Mitos-Mitos Kehamilan
47 Balas
Tulis jawapan

Jgn leka tgk benda pelikยฒ, klu nampak benda pelikยฒ igt kan baby, baby kita tgk samaยฒ jgn ikut mcm dia๐Ÿ˜ xtahu lah ye ke x? Jgn berdiri depan pintu klu nk keluar, keluar terus, jgn memancing time bini mengandung.. Takut ank sumbing,๐Ÿคฆ๐Ÿป๐Ÿคท๐Ÿป sy jenis ikut jer, x nk kecil hati org tua.. Sbb sy jaga mak ayah sy, diaorg stay dlm umah yg sama, ikut je lahhh๐Ÿ˜…๐Ÿ˜… selamat suami jenis x byk ragam.. Dia pun ikut sama๐Ÿคฃ

Baca lagi

Kalau jahit jgn jahit abes..jgn potong kain..jgn mkn bnde berbau nti uri berbau..jgn mkn lauk kuning,air kuning byk bulan preggy jgn pkai kuning,jgn beli/bg bby baru lahir pkai kuning,mak pak pun jgn pkai kuning..termasuk lampu mentol kuning tu silaa tuka putih..nti ank kne kuning berpanjangan๐Ÿ˜…..tapi saya try buat time preggy no.4,eh,,ank lahir lngsung xkne kuning..mungkin kebetulan

Baca lagi

Mcm dlm hindu yg i dgr, semasa isteri tgh hamil suami tak boleh pecah kelapa, tak boleh potong daun pisang dan apa apa berkaitan dengan pokok pisang. Takut anak dalam kandungan lahir tak cukup bulan atau boleh mati. Jangan pi check berat badan byk kali takut baby dan ibu boleh turun berat. Mcm mcm lagi ada. Lau difikirkan lawak jugak. Tak tau lah sejauh mana benda ni benar.

Baca lagi

Jangan ikat plastik sampah, kalau bOleh bg orang laen yang wat mcm suami ke. Tapi kalau sampah dah penuh kat dapur suami pulak tengah keja takkan nak tnggu suami balek keje baru buang,kang mau busuk lalat smua dOk hurung๐Ÿ˜…tak taw la ape sebab musababnye tak bOleh ikat plastik sampah tu๐Ÿ˜

Bagi saya, mitos yg paling saya pegang : Jangan kate anak/baby org, risau terkenan pada anak/baby sendiri. Tapi pada mitos yg lain, itu terpulang pada kepercayaan masing2. Ini pendapat saya saje. Mohon jangan de yg terasa. ๐Ÿ™๐Ÿป

Baca lagi
4y ago

Ye sama ngan sy

Mentua ckp.. jgn beli kain wrna kuning nti jaundice baby meninggi..๐Ÿ˜ƒ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‘๐Ÿ˜‘๐Ÿ˜‘๐Ÿ˜‘๐Ÿ˜‘stress dgr dgn benda2 ni..

Xtaula, memang byk giler mitos dr org tua2, klu nak ikutkan mmg rasa mcm nonsense, tp still x berani gak nak langgar benda2 risau gak jd btul2, hurm wallahualam, hanya allah yg maha mengetahui dan semua tu atas izin dia.

Tapi ade pantang larang yg rasanya boleh pegang : 1. Ibu mengandung jangan kuat merungut. Bykkan istigfar dan muhasabah diri. ๐Ÿ˜…. Nanti takut baby pun jd terlampau cerewet @ byk hal bila dh kluar nnti..

Baca lagi

Jangan patahkan kaki ketam nt anak cacat.. Kalau nk buat jgk gosokยฒ perot kejutkan anak.. Mintak doa jauhkan segala kemudaratan pada ank.. Org tua pesan lah.. Kite ikut je lah..

VIP Member

Keluar bawa benda tajam macam paku atau gunting . Even dh tahu cam syirik still kata xpe keselamatan gangguan. Confius la juga . Mungkin paku leh tusuk kepala hantu kut ๐Ÿ˜…

4y ago

Arwah sya sllu ckap mcm tu dlu dkat kakak sya,, sbb nya dia ckap nnti kna ganggu dgn mkhluk hlus..biasa lah org tua perihatin kan