8 Balas

VIP Member

😅sy pula xleh tdo mlm... Dh msuk 3rd trimester ..33wik 4 days ni... Mkin lm mkin bdn cpt berpeluh n rs pns... N also sush nk tdo..mengereng ke kri or kanan pn sush dh... Sbb bby bump bsr sgt agknye😅😅✌trpkse tdo duduk br leh lelap wlaupn xbpe nk lena..yg pelik nye..time wktu siang br lena tdo n rs kurang pns brpeluh brbnding mlm hri... Smpai lencun bju punye dek byk peluh yg kluar mcm bersenam...😂😂😂😂hehe...dugaan ms peknen..😆😆😆✌

Samalah kita...

Kalau tak boleh tidur try je pejam mata . Jangan main phone . Tidur mengiring lagi selesa , better kiri , saya pun tak ingat kenapa tapi mengiring ke kiri is the best position for mommy and baby . Siang esok tidur lagi . Biasa lah kalau dah tidur terjaga malam malam tu . Saya selalu nak tidur saya akan cakap dengan baby sampai saya terlelap

tq mummy for your tips . ❤😍😍😘

VIP Member

Hang in there mummy! Normal lah bila dah masuk third trimester. Mummy try tdur mengiring, kepit bantal kat paha.. Ada juga jual pregnancy pillow U shape utk mummy2 hihi..boleh try guna tu tdur, selesa sikit.. Try minum susu suam before bed time,boleh bantu tidur lena gak 😄

betul tu. tq mummy

Sis boleh try minta tolong husband picitkan/urut belakang sis bagi hilang lenguh2 sebelum tidur. Confirm dpt tido lena. Saya praktis sepanjang pregnancy alhamdulillah dapat tidur lena sampai hari nak deliver. Baby lahir pun senang jaga, tak banyak meragam 😊

wahh alhamdulillah. tq mummy for your tips.

Buat aktiviti/senaman waktu siang, kurangkan tidur waktu siang. Lepas tu, bila nak tidur dapatkan tidur yg selesa. Its up to you, nak tido selesa cara you. Kalau i, i suka tido bantal banyak, so senang lah tido

saya tak biasa tidur siang. kalau keje tu penat sangat, nak try lelap pon susah. lagi malam. 😭tq mummy for your tips.

Try tido mengiring sis... Ikut selesa sis Kanan atau Kiri... Bila tido mengiring letak bantal kecik di tepi perut... Or tido dgn tinggikan kaki letak bantal.

Ank sis berapa dh berat dia

last checkup was 1kg. tu pon bulan lepas. ni tak tau dah berapa berat dia.

VIP Member

Lavender oil helps!

Soalan popular