Baby 2 bulan tak terima botol susu.

Hi mommies. Boleh tak share tips untuk baby 2 bulan terima botol. Baby saya direct feed dari lahir. Baru nak train untuk guna botol susu sebab saya dah nak masuk kerja. Tapi dia tak boleh terima. And saya dah try macam macam botol dia taknak. Tolong share tips kalau ada. 🤗

4 Balas
Tulis jawapan

Salam ibu-ibu yang dikasihi, saya faham betapa mencemaskan situasi ini. Saya juga pernah mengalami masalah yang sama. Satu tips yang boleh saya kongsikan adalah cuba melibatkan ayah atau orang lain untuk memberi susu menggunakan botol. Biasanya bayi lebih mudah menerima botol daripada orang lain selain ibu. Selain itu, pastikan suasana tempat dan masa memberi susu botol adalah selesa dan tenang. Jika bayi menolak botol pada awalnya, jangan putus asa. Cuba untuk memberi sedikit demi sedikit setiap hari sehingga bayi akhirnya menerimanya. Ingat, kesabaran adalah kuncinya. Semoga tips ini membantu anda dan bayi anda. Teruskan usaha anda, anda pasti akan berjaya! 🌸 https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

boleh cuba puting botol yang warna kuning tu. anak sy yg 2nd dulu pun reject botol. dah tukar semua brand puting botol pun tak nak. last² cuba jenis yg kuning tu baru nak sebab lebih lembut dan seakan puting kita 😊

Saya bagi masa baby betul2 lapar, alhamdulillah lepastu baby boleh terima botol 🥰

try pigeon wide neck or hegen