53 Balas

Boleh je makan, cuma jgn banyak. Mcm nenas la. Boleh makan tp jgn byk. Sy hari tu bleeding, scan mmg baby x survive umur 6w padahal da 10w sy ngndung. Pastu balik hosp sy makan 2 slices besar tembikai sejuk, terus contraction kuat and turun kantung. Tapi x sure la tembikai tu yg jd penyebab. 😆 Kalau dalam apps ni dia ckp xleh mkn byk sbb sugar content dlm tembikai tu

Tembikai makanan kesukaan Rasulullah SAW. Tembikai ni baik untuk tambahkan air ketuban & mengelakkan ibu kekurangan air dalam badan. Makan berpada2 lah sis, takot sangkut kencing manis. Sy pon suka tembikai sejak pregnant ni. 😅 Semoga sis & baby sihat2 je. Aaamiinn.

Tembikai elok..tp kandungan gula dlm buah tu tinggi. Tu je sbb dia x elok dimakan byk sgt waktu hamil😊 Sy masa awal2 pregnant x lalu nak mkn nasi. Sy makan tembikai, nenas & buah naga mcm tu tiap hari smpai la morning sickness tu hilang 😊 Much better drpd makan bubur kosong je.

Ok je. Saya mengandung anak first. Segala jenis tembikai saya makan. Merah, kuning and apa je colour yg ada semua saya bedal. And sungguh lah, anak first keluar mmg rupa tembikai. Bulat mcm tembikai 😂😂😂and kulit pun cantik.. Tembikai elok. Rupa anak pun lawa..

Sya pun mrtua ckap bgitu.. dlu dya mngndungkn kkak ipar sya, ada kwn cina yg pesan xbole mkan tembikai msa trimester prtama.. mertua sya xprcaya & dya makan la.. lpas tu kluar darah.. huhu.. tu la sya pun elak jugak skrang sbb ary tu sya pun kluar darah jugak.. 😅

Doctor & nurse tak pnh cakap pun tembikai tak elok utk org yg mengandung, Setahu Saya tembikai baik je utk ibu2 yg tgh hamil terutama yg Ada masalah kekurangan air ketuban.klu makan tembikai sejuk hbs org mmg tabiat minum air sejuk hari2 tu ingat tak sejuk?😅

Yes betul utk mencukupi air ketuban tpi paling baik byk kn mkn buah ni masa kandungan 8bln 9bln

Org cina mmg tak bg org pregnant mkn..sy nak beli ari tu dia tak bagi..dia bising..dia soh pilih buah yg tak sejuk.. terpaksa g kedai lain..kalau kedai mkn Chinese pon, ada dorg tak bg beli sbb ada la pantang dorg.. redho je la..hahaha

Sedap nya tembikai... Xtau laa bleh ke x leh.. Dulu.. lama dh.. ada baca.. Igt² lupa.. tembikai kesukaan nabi. Dan berkhasiat utk wanita hamil.. Nie screenshot sy jumpa di google.. xtau betol ke x.. Janji tembikai sedap..

Xdpt jus xpa dh.. mkn tembikai saja dh bleh ilang haus.. kadang air suam pun x dpt hilang kan haus..

Saya selalu dengar jiran jiran dan ada jumpa ramai org cina di hospital kne warded sbb tk cukup air ketuban. Ini lah sebabnya, diorg tak makan tembikai yg kebaikannya menambah air ketuban utk bayi.

Betul2, ada jugak staff cina tegur ckp x elok mkn tmbikai. Kononnya tembikai byk air. Tp nurse & dr ckp ok je makan tembikai, lagi2 kalau asyik muntah je. Bantu kita utk elakkan dehydration 😁

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan