10 Balas

Sis takut nak buat D&C ya? Saya dulu takut juga nak buat D&C, minta pendapat doktor mana yang lagi okay. Doktor cakap terpulang kalau nak tunggu lagi dua minggu, kandungan gugur turun sendiri atau nak terus buat D&C. Tapi kalau tunggu turun sendiri, berisiko pada ibu sebab mungkin akan hilang banyak darah, jangkitan kuman pada rahim and kena tanggung kesakitan. So saya dengan suami decide taknak ambil risiko, terus buat D&C. Alhamdulillah saya buat keputusan tepat, tak rasa sakit apa pun rupanya. Doktor bius separuh badan so kita tak rasa apa2 pun waktu doktor cuci rahim tu. Bayar pun berapa ringgit je, hospital kerajaan. Saya tak sarankan mengurut kampung sebab bahaya. Semoga dipermudahkan segala urusan sis dan diberikan rezeki yang lebih baik nanti :)

Sis kalau mcm nak tunggu baby turun amek masa 3 hari.. tapi memang xada tanda better dnc.. takut dalam tu efection ke apa2 xtahu.. satu lagi.. dnc ni elok.. kalau keluar sendiri xtentu sepenuhnya.. kalau ada sisa lain... boleh jadi something kat dalam n boleh jadi kanser. Kawan saya wife dia hamil 4 kali 2 gugur sendiri 2 dnc. Dia jenis pregnant susah... lepas ada anak sorg ivf nak try ke 2 dia period banyak... doc check early kanser.. dari mana leh kena.. dr kata dari sisa darah gugur yg still ada kat rahim. Saya just share.. hope sis buat keputusan yg ok.

Fuh takutnya

Sy pergi jumpa bidan. Minta dia gugurkan kandungan sy sbb lambat sgt nk keluar spotting n cramp je satu hari tk tahan sgt sakit perut sy minta bidan buat dan alhamdulillah lepas bidan buat keluar semua clear terus. Cek kt kecemsan doktor ckp rahim dah kosong

Sy makan nenas. Mmg banyak darah keluar, Dr scan x de darah beku yg tertinggal. Sy miscarriage baby saiz 8 minggu, tp sy dah pregnant masuk 12 minggu

Sya bila dh sah 11w, xnk d&c jgk. Sy buat kja umah, mop lntai, sapu sampah smua and finally turun sndiri. G cek hospital, complete miscarriage dah

Kalu jumpa o&g selain buat dnc bole request utk mkn ubat....tp risikonya kalu dlm masa sebulan janin xturun jg, doc akn advise utk wat dnc

Better sis buat DnC kat hosp, xsakit kna cuci sis inshallah berdoa pada Allah bnyk² ya.. Salam Takziah sis. ❤

dnc tak sakit pon sis... saya 2kali kene.. lps dnc boleh dah jalan pergi tandas

Bertungku sis. Boleh cuba berurut juga. Tapi saya kandungan 9 week.

VIP Member

Biasa Nye Akan turun sndri or blh refer dgn doc

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan