6 Balas

hari tu ade leaking juga masa bangun tido tapi x banyak, disebabkan risau and keliru.. saya mesej nurse yg jaga saya je, dia suruh dtg klinik je check betul ke x air ketuban and dia check kan sekali laluan.. nasib baik x terus ke hospital sbb leaking tu maybe kebocoran sikit je and bukaan baru 1.5cm.. nurse suruh balik umah dulu kalau ade leaking lagi dan sakit baru terus ke hospital.. ingatkan sehari dua ade lah leaking lagi.. lah xde pulak smpai seminggu, cume sakit² perut je.. baby x nk keluar lagi.. hari ni repeat scan sbb air ketuban saya menurun.. minggu lepas check 9, kalau turun lagi x tahu lah mcm mana cite, kene serah diri ke ape.. x sure..

Saya pernah air ketuban leaking. Tapi leaking byk sgt mcm pecah. Masa dalam labour room dr ckp dia pecahkan. Masa leaking yg byk tu betul2 non stop mcm period tapi air yg keluar mmg jernih mcm air putih biasa tu. Rasa suam2 mcm period. Mengikut pengalaman sy la. Xpa sis first mom mmg risau mcm2 xpe nurse faham sbb belum ada pengalaman. 🤗 sy yg tgh tunggu due utk ank no3 ni pun dok keliru2 lagi.

sy bru lps bersalin. sy mula2 keluar air ketuban dan lendir darah tp tak ad contraction and bukaan bru 2cm. air ketuban ni awk tahu2 je dh basah. and air ni keluar laju tanpa blh awk kawal mcm air kencing. sy haritu non stop keluar air ni smpai kan 10 kali g tandas tp air tu still keluar menjejeh terkena baju sbb mmg takleh kawal and air tu keluar laju. blm sempat nk bgon g tandas tau2 basah.

hi momy. selama mengandung sy blum pernah lg pecah ketuban la. tp 3-3 rasa dipecahkan ketuban smasa bersalin. rasa air ketuban tym tu suam2 panas. maaf mcm x mmbantu sgt tp momy its ok utk jadi risau. mmg firstmom mcm ni. perlu peduli ttg kandungan. biarlan nurse2 itu. 😁. semoga dpermudahkan bersalin momy 💪💪💪.

Saya haritu leaking bnyk tukar pad bnyk kali asik penuh, doc on antibiotik tkut jngkitan kuman and last2 induce

VIP Member

Takpe.. Jgn overthinking.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan