βœ•

19 Balas

Saya da masuk hospital baru cuti. Tp sblm cuti bersalin da handover siap2 kerja kat team member tu. Tp still pg kerja untuk bantu2 dia apa yg patut. Yela nk tgglkn kerja kat org 3 bulan xkan nak lepas tgn je. Malam turun tanda baru msg ke bos bgtau da kat hospital then esok pagi subuh bersalin strt trus maternity. Bila team member da faham kerja kita dia tak kan kacau kita masa tgh berpantang tu. Tp kita at least seminggu/2 minggu skali call/wasap la tnya kalau semua ok. Sy bukan kuat bkerja tp portfolio kerja yg banyak buat saya terpaksa pastikan team yg akan take over kerja xmiss benda2 penting. Btw sy pn kerja sektor swasta. Sebab saya xnk org ofis asik call tanya tu ini msa kita sibuk ngan new born baby nanti.

Saya pn sama mcm sis. Sebab syg annual leave. Cmpny tpt sy kerja mc setahun 20 hari je tp sbb da byk amik masa alah teruk xbyk yg tinggal. Annual leave pun mmg tinggalkan sikit sebab nk tggu smpai bln 12 msa tu ada 5 bln lagi.

Atas diri masingΒ² sis.. kalau larat nk keje smpai due atau syg cuti, bolehlah apply masa bersalin je.. tp kalau nk rileks jap, nk tenangkan diri n kumpul tenaga, boleh la apply sminggu awal.. sy due ritu 6/8, apply cuti utk 1/8.. masa hari sy hantar borang cuti (23/7), mlm tu jugak sy masuk wad sbb air mentuban pecah & 2 hari pastu bersalin.. so x sempat sy nk cuti sblm bersalin..

Sy due bulan depan sy ambik awal seminggu...ada taya dr hbis kalau bby tk klur weeks 40 mcm mne rugi lah cuti sy dia ckp weeks 40 kalau tk ada tnda berslin sy kena pakse bsalin sbb sy ada kecing manis, hb low dan berat bdan berlebihan...jadi sy ambik lah cuti week 39..kalau rugi pun semingu jer lah cuti.

hi mommy..tgk pd diri mommy jugak..ada je yg larat kerja smpai bersalin..ada je yg amik cuti awal utk berehat sblm bersalin..mcm sy mmg dah plan taknak amik cuti awal..once bersalin, time tu la baru start cuti..haha ☺

mommy kena slalu pujuk bby, kuar masa kt umah, masa husband ada..hahaha πŸ˜‚

Kalau masih larat n mampu keje, keje dlu. tak larat baru amik cuti awal. Kalau apply cuti awal seminggu, rasa syg plk nanti kena masuk awal seminggu. Keje swasta 60hari je dpt.

Sy apply cuti seminggu sebelum due. Keje sy mengadap pc je. Tp duduk lama2, naik ngilu buntut. Terpksa la round2 opis. Dh jln, sakit kelengkang pulak. πŸ˜…πŸ˜‚ Sabor je la

VIP Member

Anak sulung ambil 2 minggu awal... 38w... Alhamdulillah.. Jimat cuti bila bersalin tepat 38w. Anak kedua hingga keempat tak ambil cuti awl.. Tunggu je due...

Standard yg kita boleh apply, seawal dua minggu sebelum due.. ni kalau staf kerajaan la.. seminggu sebelum pun boleh.. terpulang p kita jugak hehe..

Sy plan seminggu awal baru nak apply cuti nak kemas2 rumah pack2 brg and santai2 before melapor diri itu pun kalau blm ada tanda2 laπŸ˜…..

Terima kasih smua..😬 sya kerja swasta saja..jadi Kalau cuti awal mmg syg..dari pendapat mummy smua sya boleh plan cuti dgn baik..😬

Soalan popular

Artikel Berkaitan