16 Balas

Lebih kurang macam saya. Sebelum pregnant memang jenis kuat minum air masak tapi lepas pregnant, jadi kurang minum air masak. Risau jugak sebab takut tak cukup air ke ape. Dari start tau pregnant sampai sekarang (8 minggu), dalam sehari mungkin cuma 4 cawan air masak je saya minum. 😣 Kalau minum air Coway memang lidah ni akan rase pelik. Apa kata cuba minum air masak yang di masak atau air masak yang sejuk atau jus buah. Saya cuba minum air yang di masak, alhamdulillah banyak sikit minum air. Kalau lepas makan sesuatu rase pelik kat lidah, saya makan sikit je asam betik halus bagi nak buang rasa pelik tu. Cubalah, semoga menjadi. 🥰

Saya nak masuk minggu ke 13 masih alah. Nasi tak boleh masuk, minum air masak pun loya n muntah. Boleh makan pun buah2 je. Itu pun muntah jugak. Dah warded 2 hari masuk 12 botol air tapi lepas keluar wad rasa okay kejap je then lembik balik 😅 hb saya low 2 minggu sekali kena amik darah. Kadang rasa down sangat, stress, nangis. Tapi tabahkan jugak la hati ni. Selalu cakap kat baby dalam perut jangan lama2 macam ni ye nakkk 😂 sabar ye sis InshaAllah tak lama lagi elok la alah tu 💪🏻

Betul betul sy harap sy habis alah 1st trimester ni la. Kalau ikut ibu sy 9bln baru habis. Naya la 😂 Aamiin. In shaa Allah besar ganjaran ibu ibu ni kan 🥰💖

Bertabahlah sis..sya start preg sampai skrg dah 15weeks pon masih ada rasa alahan tu sis..selera nak makan tu bleh kira brapa kali je selama preg ni..kadang sedih gak bila teringat dulu sblm preg mkn jenis xmilih dan mmg kuat mkn..btabahlah kita sama2 demi buah hati dalam rahim ni..🥰🥰

VIP Member

Sis.. Sy alahan drp 6weeks smpai 7bln..lost 10kg..brtabah la sis.. Lngsung x leh mkn.. Shri lbih 4x muntah.. Klau x mkn muntah air aje.. Lpas 7bln dh ok tp dh nk dkat brsalin ni alah blik.. Muntah2 jgk.. Khamis mnggu dpn dh due sy.. Peritnya Allah je tau, 😭😭😭😭

Sabar ya sis

sama la sis,sy mggu ke 10.. asl mkn n mnm msty muntah balik.. tp perot lapa ..ad masa muntah smbil nangis..xthn n penat pnye psl..risau jugak knp jd mcm nie.. ap pon nrml bg ibu2 awl kehamilan.. moga kite tabah menghadapi.. #bbyfirst😊

Sy pn mcm ni..smua jnis air xleh msuk..mst muntah..air masak pn xblh..skrg mnum air sunquick je Tu pn lpas minum mulut ase masam n payau 😓😓..mcm² Cara dh buat..mknan apa pn xblh msuk skrg ni..xtau nk mkn apa..smua dh Cuba..😭😭

korang kena amalkan jus delima atau mamariam tu. saya pon mual dr minggu 6 sampai 8.. sy try minum mamariam, ok sikit laa.. takde laa rs nk muntah2 lagi.. tp still takde selera makan.

Sama sy sis takleh minum air. Sis cuba minum air masak sejuk letak ais banyak2 atau try minum air masam2 mcm air oren, jus2. Lagi satu elakkan minum air bersusu.

VIP Member

Cuba mkn atau minum sikit tp kerap.. Apa2 jak mknan yg kena dgn selera... Klu xlarat Sgt atau muntah yg teruk, better pegi hosp atau klinik

Minum air masak sejuk. Minum air masak + perahan limau sikit ke. Apa2 yg blh bg sis selera & suka.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan