6 Balas

tp setahu saye minyak selusuh ni untuk kte mudah beranak nanti. org tua selalu pesan nk branak nnti kne mnum Bru mudah nak melahirkan. jalan jdi licin skit. tp xtau la btul k x. biase petua org dulu2 Ade jgak btulnye. tp zaman skrg dah byak ubatan lain tp lbih kurg mcm minyak selusuh jgak. Yang tu pilihan je. nk mnum blh xmnum Pon xpe. janjji ibu and baby sehat melahirkan xpe dh.

TapFluencer

saya pun org² tua suruh minum. tapi takde siapa yg buatkan. nasib baik. mcm kes awak ni, kalau diorang bagi, awak ambik je tapi jangan minum. bila² nanti, buang la air tu sikit² 😂 konon acah ada minum 🤭

Saya benda2 pelik memang tak ikut. Mujur suami sekepala dengan saya. Awak bagitahu suami, doktor tak bagi. Yang kena tanggung sakit tu kita nanti.

VIP Member

nkmnum blh tp time contraction dtg dh kerap.. sbb klau tkde cntrction pi mnum jln tkbuka tp duk skit cntrction je.. tu nayaaaa silp blh czer

Ambil tapi jgn guna , pandai2 la kurang kan kuantiti sikit2 slma dlm tempoh mnunggu bsalin . Mtk suami , ibu doakan kita byk2

ambil tp xpayah guna. utamakan diri awk. yg nk bersalin tu awk. yg menahan sakit tu awk. klu dorg tanya, xpayah jawab..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan