15 Balas

𝑴𝒔𝒂 𝒃𝒖𝒍𝒂𝒏 10 𝒏𝒊 𝒔𝒂𝒚𝒂 𝒂𝒍𝒂𝒎𝒊 𝒎𝒄𝒎 𝒏𝒊 𝒍𝒂𝒉 𝒔𝒎𝒑𝒊 𝒔𝒚𝒂 𝒂𝒅𝒎𝒊𝒕 𝒘𝒂𝒓𝒅 𝒔𝒃𝒃 𝒎𝒖𝒏𝒕𝒂𝒉 𝒔𝒎𝒑𝒊 𝒌𝒖𝒓𝒂𝒏𝒈 𝒂𝒊𝒓..𝒕𝒑 𝒃𝒊𝒍𝒂 𝒌𝒏𝒂 𝒂𝒅𝒎𝒊𝒕 𝒅𝒓 𝒌𝒂𝒕𝒂 𝒏𝒐𝒓𝒎𝒂𝒍 𝒔𝒃𝒃 𝒎𝒂𝒔𝒊𝒉 𝒅𝒍𝒎 𝒕𝒓𝒊𝒔𝒎𝒕𝒆𝒓 1.. 𝑺𝒚𝒖𝒌𝒖𝒓 𝑨𝒍𝒉𝒂𝒎𝒅𝒖𝒍𝒊𝒍𝒍𝒂𝒉 , 𝒍𝒑𝒂𝒔 𝒎𝒂𝒔𝒖𝒌 𝒌𝒂𝒏𝒅𝒖𝒏𝒈𝒂𝒏 13𝑾 𝑺𝒚 𝒅𝒂𝒉 𝒙𝒂𝒅𝒂 𝒂𝒍𝒂𝒉𝒂𝒏..𝑻𝒂𝒑𝒊 𝒊𝒂 𝒃𝒆𝒓𝒈𝒂𝒏𝒕𝒖𝒏𝒈 𝒑𝒅𝒂 𝒃𝒅𝒂𝒏 𝒌𝒊𝒕𝒂 𝒔𝒏𝒅𝒓𝒊..𝒔𝒃𝒃 𝒂𝒅𝒂 𝒚 𝒑𝒆𝒓𝒏𝒉 𝒔𝒂𝒚𝒂 𝒕𝒏𝒚𝒂 𝒌𝒘𝒂𝒏 𝒎𝒓𝒆𝒌𝒂 𝒂𝒅𝒂 𝒚𝒈 𝒔𝒎𝒑𝒊 4𝒃𝒖𝒍𝒂𝒏 𝒅𝒂𝒏 6𝒃𝒖𝒍𝒂𝒏 𝒂𝒅𝒂 𝒋𝒖𝒈𝒂 𝒚 𝒔𝒎𝒑𝒊 𝒅𝒂𝒉 𝒏𝒌 𝒅𝒆𝒌𝒂𝒕 8𝒃𝒖𝒍𝒂𝒏... 𝒌𝒂𝒍𝒂𝒖 𝒕𝒆𝒓𝒍𝒂𝒍𝒖 𝒕𝒆𝒓𝒖𝒌 𝒔𝒊𝒔 𝒑𝒓𝒈𝒊 𝒉𝒔𝒑𝒊𝒕𝒂𝒍 𝒂𝒕𝒂𝒖 𝒌𝒍𝒊𝒏𝒊𝒌 𝒌𝒆𝒔𝒊𝒉𝒂𝒕𝒂𝒏..𝒌𝒆𝒎𝒖𝒏𝒈𝒌𝒊𝒏𝒂𝒏 𝒖𝒃𝒂𝒕 𝒗𝒊𝒕𝒂𝒎𝒊𝒏 𝒚 𝒌𝒍𝒊𝒏𝒊𝒌 𝒃𝒈 𝒙𝒔𝒆𝒔𝒖𝒂𝒊 𝒖𝒏𝒕𝒖𝒌 𝒔𝒊𝒔..𝒔𝒂𝒚𝒂 𝒅𝒂𝒓𝒊 𝒐𝒃𝒊𝒎𝒊𝒏 𝒍𝒑𝒂𝒔 2𝒃𝒖𝒍𝒂𝒏 𝒕𝒖𝒌𝒂𝒓 𝒌𝒆 𝑴𝒂𝒍𝒕𝒐𝒇𝒆𝒓 𝒅𝒂𝒏 𝒅𝒂𝒓𝒊 𝑴𝒂𝒍𝒕𝒐𝒇𝒆𝒓 𝑺𝒚𝒂 𝒎𝒊𝒏𝒕𝒂 𝒕𝒖𝒌𝒂𝒓 𝒁𝒊𝒏𝒄𝒐𝒇𝒆𝒓..𝒔𝒃𝒃 𝒅𝒖𝒂 𝒗𝒊𝒕𝒂𝒎𝒊𝒏 𝒚 𝒔𝒃𝒍𝒖𝒎 𝒕𝒖 𝒔𝒚𝒂 𝒙𝒔𝒆𝒔𝒖𝒂𝒊 𝒂𝒔𝒚𝒊𝒌 𝒃𝒅𝒂𝒏 𝒋𝒅 𝒍𝒆𝒎𝒃𝒊𝒌 𝒅𝒂𝒏 𝒙𝒂𝒅𝒂 𝒓𝒂𝒔𝒂 𝒏𝒌 𝒎𝒂𝒌𝒂𝒏.𝑺𝒂𝒚𝒂 𝒋𝒆𝒏𝒊𝒔 𝒔𝒖𝒌𝒂 𝒃𝒖𝒂𝒕 𝒌𝒆𝒓𝒋𝒂 𝒅𝒂𝒑𝒖𝒓..𝒃𝒊𝒍𝒂 𝒙𝒅𝒑𝒂𝒕 𝒏𝒌 𝒃𝒖𝒂𝒕 𝒔𝒚𝒂 𝒋𝒅 𝒃𝒐𝒔𝒂𝒏..𝑵𝒐𝒘,𝒔𝒚𝒂 𝒅𝒂𝒉 16𝑾 𝑨𝒍𝒂𝒉𝒂𝒏 𝒔𝒆𝒎𝒖𝒂 𝒅𝒂𝒉 𝒙𝒂𝒅𝒂...𝑨𝒍𝒂𝒉𝒂𝒏 𝒕𝒆𝒓𝒖𝒌 𝒅𝒂𝒍𝒂𝒎 𝒎𝒂𝒔𝒂 2𝒃𝒖𝒍𝒂𝒏 𝒍𝒆𝒃𝒊𝒉 𝒋𝒆 𝒔𝒂𝒚𝒂 𝒌𝒆𝒏𝒂..𝒔𝒍𝒆𝒑𝒂𝒔 𝒕𝒖 𝒂𝒍𝒂𝒉𝒂𝒏 𝒔𝒚𝒂 𝒄𝒖𝒎𝒂 𝒔𝒆𝒉𝒂𝒓𝒊 𝒔𝒌𝒂𝒍𝒊 𝒋𝒆 𝒎𝒖𝒏𝒕𝒂𝒉...

I feel u sis!! Sbb sy pon sama mcm sis masa 1st trimester, asyik nangis sbb asal makan muntah sampai gastrik teruk. Sis boleh try makan biskut oatkrunch tu, mcm sy walaupun tak lalu nk makan tp still isi perut. Makan sekeping or half keping pun jd la asalkan perut tu berisi. Tp makan kerap2, dalam 15-30 mins tu mkn je biskut tu. Sampai perut sis dah okay, then try mkn benda berar sikit. Skg sy dah 18weeks alhamdulillah dah ada selera makan

i think it's better to go to the clinic and get checked. i went through the same as you for last week. apa jer makan, semua muntah. perut dah masuk angin and dlm perut banyak acid. kalau jumpa doctor sakit puan, they will give you drips and some medicines to reduce the acids in the stomach. i feel a bit better now. you should try get checked too.. be strong

Sy mcm sis jugak dulu smpai kedai admit wad 4 hari 15 botol air masuk...sakit sgt tgn masa tu kena cucuk...kerap kn minum air masak bnyak2...makan je apa makanan janji perut tu berisi n makanan...jgn bagi kosong ..pedih tu perut muntah2...sy skrg kurang dh muntah ...cuma mkn je mesti muntah blik...cepat2 telan ubat tahan muntah yg dokter bagi ...

saya dari 5week now dah 12 week masih muntah teruk. Masih tak makan nasi. hadap roti hari2. pernah kena duduk wad masuk bebotol air. still alahan. doktor kata if tak makan nasi . kalau boleh makan roti. makan dengan kerap. sejam atau dua jam sekali makan . Mcm saya apa pun takboleh makan.termasuk buah dengan sayur. just hadap roti hari2

VIP Member

Saya sarankan makan pisang kalau susah nak consume makanan. Selain boleh fight anemia, boleh juga topup balik tenaga yang hilang. Masa awal kehamilan dulu, saya pon alah teruk juga. Saya consume pisang supaya bila muntah, tekak kita tak perit.

Kesian nye sis sampai 10x muntah dlm sehari tu teruk sgt tu..lebih baik pergi klinik sbb takot sis dehidrasi..mcm wife kwn sy sampai admit sbb kerap muntah..jaga dri & kandungan ya..bykkan berehat..

haah, dah pegi klinik minta ubat tp tak berkesan juga

saya pun awal mcm tu masuk wad kena drip dkt 4 botol stay 2 malam terus hilang alahan makan nasi pun lalu dah lepastu , kena byk minum air makan pun kena jaga jgn bg perut kosong 😀

Cuba ambik buah buahan utk alas perut.. dan boleh jgn biarkan perut kosong.. saya kalau perut kosong tambah nak muntah 🥹. Semoga mommy kuat yaa

makan buah buahan.. cuba gunakan minyak yu Yee bau minyak yu Yee.. saya buat sapu kat leher.. dan cium bau minyak.. saya pun alahan teruk

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan