7 Balas

sakit nau sembelit ni . baru rasa hari tu . nak teran kuat, risau benda lain pula keluar . 32week. Sy minum air kosong banyak2 sis . terlmpau banyak smpai sy muak. lepas tu , sy minum 1 senduk besar minyak masak HAHAHAHAHA . sy dh geram sgt sbb popo tersekat di dlm sana . geram ..last2, sy doa kat Tuhan minta dipermudahkan . Tak lama kemudian, lancar pula ..siap tercirit lagi . Ini betul terjadi sis . hahahaha . Sakit sgt sembelit

ada...gitau sja sembelit masa hamil...sy pun kerap sembelit jgk ni,kdg geram jgk sbb bila nak membuang rasa mcm sangkut kat dubur...nak teran kuat2,takut benda lain yg keluar pula🥴🥴skrg dah 33w...

Saya inform kt doc saya sembelit. 4hari tak membuang. Sedangkan saya makan sayur dan buah. Doctor bagi ubat lembutkan najis. Cuma makan bila perlu

Kalau sy makan buah naga. Hari2 mmg kene ambik buah naga utk elak sembelit. Kalau sehari tak makan auto sembelit.

VIP Member

minum air kosong setiap pagi lepas bangun. Sy selalu amalkan pati jus delima, Alhamdulillah cepat ke toilet

..ambil kismis puan..saya ni dr sek mmg sembelit,bru kli ni pregnnant tau mkn kismis memudahkan membuang..

TapFluencer

makan vit c/buah oren...saya ambil jus pomegranate...alhamdulillah lancar...selain banyak mnum air msak

VIP Member

saya sembelit sejak trimester kedua, saya makan buah naga , lancar

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan