21 Balas

VIP Member

Ikut klinik sis, kalau tak pasti boleh terus tanya nurse disana. Ada setengah dia bg, ada setengah mmg tak boleh langsung. Tapi kalau pengalaman saya 5 org anak dan 5 klinik yg berbeza mmg suruh saya tahan utk 2 jam tanpa makan dan minum, selepas minum air gula...to all mothers yg kat sini nak bg pandangan tu tak salah, tapi harap kita hormat sesama sendiri dan tak keluarkan perkataan yg menyinggung. Don't stress dgn jawapan org lain. Masing2 ada pengalaman sendiri, kita tak boleh samakan dgn diri kita. Ok ibu2 😘

Better tanya nurse awak nanti. Sbb nurse kat tempat saya tak bagi langsung minum air walaupun sekadar air kosong. Tapi baca pengalaman org lain dalam ni ade je yg boleh minum. So baik tanya nurse awak nanti okay

Tak boleh minum air lepas minum air gula .. Kene tahan .. tunggu 2 jam .. Baru blh minum .. Mcm sy , sy minum jam8. . Jam10 lbh bru boleh minum air masak or else ..

Share pengalam masing2 ni bagus. Tapi tak bagus nya bila rasa pengalaman sendiri tu betul dan paling tepat sekali. Dan mesti dicontohi umum konon. Blah lah

Klinik sy pegi,nurse bagi je.tp jgn byk sgt..sbb lepas minum air gula,tekak sy jadi haus & pening..so far ok je 2x minum air gula,result ok.

Lgpon pregnant ni cepat haus,asyik nk minum air je..nak tunggu 2jam takde air masuk mulut tu boleh berpeluh pening😅

Puasa dlu sampai kena ambik darah kali ke 2 sebab ada org minum air masak pun bole mempengaruhi bacaan gula nanti..

Boleh je minum air kosong. Tp ikot la nk minum ke tak.. japgi mual jgn kne repeat dh 😁

Tanya misi u. Jgn tanya kt sini. Setiap klinik lain.. misi sy kata boleh..

Ikut doc jga tu, saya dlu doc mmg ada suruh minum.. yg penting air masak..

VIP Member

X bleh... Tapi lepas minum tu kumur2 je utk kasi hilang rasa air gula tu

Boleh je... Lps setengah jam minum air gula br minum air masak.....

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan