BERAT 100KG

hi mama2 . Kandungan sy baru 7minggu, next week nak buka buku pink . Berat badan saya dah cecah 100KG . Agak2 nurse marah tak eh? Sebab first pregnancy berat tak smpai 90kg 😅 . Nervous la

3 Balas
Tulis jawapan

Hi mama, tahniah atas kehamilan anda! Saya faham kebimbangan anda tentang berat badan. Sebenarnya, setiap individu mempunyai pengalaman kehamilan yang berbeza-beza. Jika berat badan anda meningkat melebihi 10-15 kg sepanjang kehamilan, mungkin jururawat akan memberikan nasihat untuk menguruskan berat badan. Namun, tidak perlu bimbang terlebih dahulu. Anda boleh berbincang dengan jururawat atau doktor ketika buka buku pink minggu depan. Pastinya mereka akan memberikan nasihat yang terbaik untuk anda. Selamat berbincang dengan jururawat nanti ya! https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

xdelah. i obese tggi 153 berat 80kg+ utk 2nd pregnancy ni pun nurse x bising. masa anak 1st pun berat lebih krg jgk. nurse sllu bebel klau pregnancy rapat x jarak tu je. n utk yg obese, nnt dia list out la all possible risks lps dh dpt result urine, blood test n family history nnt haaa. nnt mkn control taw. kena naik tp still kena control. mkn suku2 separuh haaa

Baca lagi
3w ago

Hehe thank u

tak bising pun sis cuma nnti byk kali juga la kena minum air gula , sbb kemungkinan gdm tinggi berat saya start preggy 101kg end 9bulan jd 123kg bebas gdm 😁

3w ago

takpe sis janji makan jgn pulun sgt nasi ke gula tu mmg cari nahas byk2 kan mkn buah , saya naik pun sbb dimanjakan dgn nasi briyani tiap2 minggu tapi tu la alhamdulillah 😆😆