βœ•

9 Balas

nak bersalin kot sis , mcm sy takda tanda pun. just perut memulas mangkin lama mangkin kerap sampai x boleh tidur. then esok tengahari g hospital doc check dah 4cm bukaan. malam tu jugak bersalin. kalau sis rasa memulas2 dah sampai x boleh tidur.. tu nak bersalin dah tu

Klau mcm tu mmg tnda nk bersalin, kalau sayalah tktaula yg lain, saya keluar tu masa hmpir 37w and masa 37 w tu kluar makin bnyak mucus plug tu. Bila pegi hosp hri tu jugak saya bersalin

Cner bezakan mucus plug dgn keputihan yg kuning mcm ni?

Sy pun ada kluar mcm ni sjk kelmarin smpai basah ke panties… dgn perut mengeras je..memulas tu kdg2 berselang seli…. Tpi sy igt ni keputihan… ni tnda nk bersalin ke?

ye..klau semakin bnyk n berubah kaler dah tu jln dah terbuka maknenya..sbb servik dah semakin menipis

tanda nak bersalin tu.. first raya baru ni saya ada show (bleeding) dengan false pain contraction palsu. raya ke5 saya bersalin (38w5d)

keputihan. kalau mucus plug warna jernih, bercampur darah. kadang ibu mengandung memang banyak keputihan

terima kasih semua , saya dah admit labour room , os dah bukak 3cm

aamin . thank youu sis 🫢🏻

Macam keputihan tapi nak pergi check pun boleh.

VIP Member

mg dpmudahkan segalanya Allahuma aamiin

kental x discharge tu

ye discharge kental Salah satu..klau mcm sy Jenis xde tanda..just mengeras perut

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan