Minum air gula

Korang minum air gula masa berapa weeks? Td saya minum air gula (14weeks) balik rumah terus muntah.. Minum kt kk, dpt perisa oren pon muntah. Dulu masa 1st pregnancy sy minum masa 24weeks, tak muntah pon. 2nd pregnancy ni kne minum awal pulak walaupon xde sejarah gdm sblm ni ๐Ÿ˜Œ

7 Balas
Tulis jawapan

Saya minum air gula masa 12 weeks. Sb nurse kata faktor usia dah 35 kena minum awal. Kena minum 2 kali 12 weeks & 28 weeks. Tp sangkut yg first tak perlu minum kali ke 2.

1y ago

Tp sy blm 35. Tetap kne minum awal. Alahan blm hilang lg. Kalau repeat takot muntah lagi ๐Ÿ˜”

Sy pon minum air gula awal. Nak muntah lepas minum tahan sambil main game sbb taknak fikir nti muntah. Lepas je ambik darah tu. Masuk2 kereta terus muntah hahaha

1y ago

Tapi kena ulang ambil tak?

TapFluencer

Doctor suruh minum masa 24-28w nnt๐Ÿคฃ skrng baru 13w1d. Nnt minum kat swasta so tatau la apa jadi.. harap ok la๐Ÿคฃ

1y ago

Sy pon masa 1st pregnancy minum 24w & 28w. Smlm sy pg klinik swasta pg scan, sy ckp harini kne minum air gula kt kk, dktr tu pon terkejut. Sbb dia ckp awal sgt kne minum. Btw sy masih ada lg alahan sperti mual, loya, sakit kepala.. Bila sy rq nk repeat minum lmbt sikit kne marah. Dia ckp mengada2 dan alasan ๐Ÿ˜ญ

Esok turn sy minum lak air gula ๐Ÿซ  Sis maybe faktor umur kot dia suruh minum 2kali x?

1y ago

Mungkin family ada sejarah diabetes kot sis.. Sy family ada sejarah diabetes, maybe faktor berat bdn juga..

sy minggu depan minum air gula..skrg kandungan baru 10weeks ..

1y ago

Goodluck ๐Ÿ˜

saya minum air gula masa 14weeks....baru je tadi minum

Saya minum awal juga sbb family history diabetes

1y ago

Sy mmg ada history family yg diabetes. Tp ni 2nd pregnancy sy kne minum awal. Masa 1st bby minum masa 24weeks... Lg pn masa 1st pregnancy sy xde gdm pon.