Brp minggu hamil sesuai buat senaman untuk mudah bersalin?

Kita bole mula buat senaman senang bersalin stsrt brp minggu ye? Skg 35w. Risau buat awal sgt, beranak awal pula. Buat lmbt kang lmbt pula ๐Ÿ˜‚

10 Balas
Tulis jawapan

sebenarnya atas baby kita juga. bila dia nk keluar. kita cuma cuba ikhtiar. kalau awak tanya sy, saya selalu je berjalan merata dkt tmpt kerja, pergi jalan2 dgn family la. naik turun tangga la. senaman semua sy buat. baby keluar lg 3hari nk due. igtkan dh overdue. sy pujuk baby pon dia mcm best dok dlm rahim. last tu sy ckp dkt kwn perempuan opis sy. cuba pujuk tengok baby mana tau berjaya nak keluar. sekali sungguh esok tu sakit contraction dkt opis๐Ÿ˜…

Baca lagi

๐Ÿฅฐ๐Ÿ’ชsye mula buat senaman masa 36minggu 3harii,,skrg ikutkan 37minggu 3harii tapi sye dh selamat bersalin 37minggu 1harii(sbb baby kurang gerak),, Alhamdulillah..masa sye kena cek bukaan da 3cm,,mungkin asbab sye buat senaman,,Sye doakan ibu2 yg bakal bersalin nanti di permudahkan segala urusan ๐ŸŒน๐Ÿ’• Aminnnnn

Baca lagi
1y ago

xcukup 10kick,,cuma 5kick yg lain gerak slow sgtยฒ,,lastยฒ pergi hospital doc cek bukaan terus tolak ke labour room,,

sy 37 baru buat.. ingat buat terus bersalin ๐Ÿ˜‚ rupanya tak.. rasanya boleh je buat tapi yg jalan itik jangan selalu sbb ada baca komen nurse tak bagi buat dkt hospital takut terus terberanak.. kalau yg rapatkan tapak kaki boleh je kot.. tapi nak selamat 36w nk ke 37 boleh da.. 37 da matang.. lain org lain progress ๐Ÿคญ

Baca lagi

sy tak pernah buat senaman masa pregnant 3 anak. tp memang sy banyak bergerak. Alhamdulillah semua proses persalinan sy lancar dan normal. anak 1,sampai hosp terus bersalin. anak ke 2 kurg dr 5 jam dan baruยฒ ni anak ke 3,hanya 1jam30 minit sja sakit terus bersalin.

5mo ago

edit: sy first mom... takut, risau, semua ade ๐Ÿ˜…

Sy pun buat senaman lambat sebab risau terberanak awal ๐Ÿ˜‚ So masuk je 38w baru sy mula bersenam & sy bersalin kandungan 39w3d. Alhamdulillah. Semoga sis dipermudahkan urusan bersalin. #firstmom

Sy 36w pun belom buat lagii.. Akak sy ckp jgn buat lagii tkutt terberanak awal๐Ÿคฃ.. Ckup 37w 3d baru nk buat senaman tuu.. Sbb bby dah matang 37w3d..

saya rasa bagus buat dari awal. utk stretchkan cervix kita. nanti mudah nak bersalin. baby akan keluar bila dah tiba masanya :)

saya buat start 37 minggu. sampai skrg 39 minggu belum turun tanda lagi๐Ÿ˜‚ belum masanya lagi

Buat lah sis. Nanti baby susah nak keluar hahahaha cm saya lah! Dah sedang elok waktunya ni

blh je bt ni