Apa pendapat anda tentang kerjaya terbaik seorang wanita?
Apa pendapat anda tentang kerjaya terbaik seorang wanita?
Voice your Opinion
Suri rumah tangga
Guru
Bahagian pentadbiran
Berniaga dari rumah
Lain-lain (Nyatakan)

5698 respon

41 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

ā€œDan hendaklah kamu tetap tinggal di rumah-rumah kalian dan janganlah kalian berhias dan bertingkah laku seperti orang-orang jahiliyah yang dahulu. Dan dirikanlah solat, tunaikanlah zakat dan taatilah Allah dan Rasul-Nya. Sesungguhnya Allah bermaksud hendak menghilangkan dosa dari kamu, wahai ahlul bait, dan membersihkan kamu sebersih-bersihnya.ā€ (Al Ahzab: 33). Tapi jika perlu bekerja, kena pandai jaga diri.

Baca lagi

sebelum kahwin dan ada anak memang kejar kerjaya. dah kahwin pernah terfikir nx jd housewife bila ada anak, nx besarkan sendiri. but i believe moms can do both. Alhamdulillah, dpt anak betul2 sebelum pandemic. jd masa pandemic, dpt merasa both working and housewive sbb wfh. tired, but it's worth it.

Setiap wanita yg bergelar istri & ibu ada pilihan sendiri dalam kerjaya pilihan mereka. Mgkin ada ibu yg lebih bahagia bergelar surirumah, ada yg membuat pilihan untuk minat masing-masing. mereka mampu terus dengan minat mereka selagi tidak melangkaui norma agama dan kepercayaan, kebenaran suami

suri rumah tangga. tapi saya bekerja. lepas habis pantang, saya kena kerja dan urus anak sendiri sebab suami kena kerja jauh. inshaAllah smpai waktu Allah izinkan saya jd suri rumah tangga nanti šŸ™‚

Baca lagi

Sy suka jd suri rumah tapi suka juga klu bkerja..tapi skrg jd surirumah ,nak jaga ank sdiri takut bgi org lain jaga

Tak kisah. Yg penting ada tolak ansur sesama suami isteri dan tanggungjawab to family tak diabaikan.

walaupun sy masih bekerja...tp berharap sangat suatu hari nanti dapat jd SRT..blh jage anak anak

Tp tak semua mampu jadi surirumah sepenuh masa. Kdang2 kena kerja utk kewangan yg stabil

suri rumah tangga yg berniaga dari rumah shja, online sell kn bolehšŸ˜

VIP Member

apa yang di minati memang terbaik, tapi setiap pilihan ada risiko.. kurang dan baik.