50 Balas

Susu anmum byk gula sis..nanti cepat dapat gdm..sy dulu beli jugak, tapi xboleh masuk sebab xboleh minum susu tepung..sy minum susu low fat aje, freshmilk..

And skrg sy dah dpt pun gdm tu. Cirit birit dapat, gdm pun dapat 😂 .. Baru prgnant 11weeks. Patut pelik kenape blh sangkut kat gdm. Sbb dr awal prgnant mmg kawal semua nya. Cuma consume susu ni je pagi ptg, pagi ptg. Adoiii

klu minum susu kita cirit maknanya alami lactose intelorance, mcm saya x boleh minum susu lembu...saya sepanjang pregnant minum susu kambing je

Sama la sis....tdak tau knpa tu syg mnum seawal kandungan..teruk juga cirit birit..tpi sy tukar pegi ducth ldy kotak..ok juga smpai sekrg ..

Try kurangkn scoop sy dlu mcm tu juga lpstu kurangkn kepda 2 scoop then ok .. tp klu kurangkn scoop pun xok juga so blh berenti lah minum

Sy Bru bukak buku klinik..nurse bgtau kena mnum susu tpi dia xsuggest anmum..sbb kandungan gula tinggi dan boleh menyebabkan sembelit

Samalah sy pun macam tu pastu misi suruh tukar susu ambi everyday . Sampai skrg sesui pulak dengan everyday. . Masuk 21weeks da..

Susu anmum tu mmg membuat kta lawas. Blh baca kat pakej. Tapi kalau dah sampai pagi cirit birit tu mgkn tanda susu tak serasi.

Sblm nie sis minum susu lain pnh cirit birit / muntah / xsedap perut x? Kalau pnh, mgkin sis nie lactose intolerance..

Masa minum susu² yg lain nie ,pnh sakit perut x? Kalau xde, maknanya sis cuma xleh minum anmum.. tp kalau yg lain pn pnh sakit perut, maknamya sis lactose intolerance..

VIP Member

mean taktahan la tu sebb saya pun if minum anmum bole ajak tidur dalam bilik air. kesudahnya minum susu dutch lady je

Sy minum yg sachet perisa coklat rasa agak pekat..biasa sy lebih kan air..ok x cirit birit..minum time nak tido je

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan