26 Balas

kalau ikot pengalaman sy..kalau mcm ni . kira ni mcm blighted ovum. sama mcm sy kene. last2 mmg kantung turun sendiri..sy pn xde pendarahan apa2 sebelum tu. bentuk kantung sy bila scan pn mmg sama mcm sis punya . tp apa2 pn tunggu je ok .kdg2 lambat nampak..kalau ada rezeki.. InshaAllah ada. jgn putus asa..banyak berdoa . semoga sis baik2 je ok .hugss 🥰

VIP Member

sye pun 8minggu scan kantung kosong. doktor pun syak keguguran tpi sye xbuat ape2 sbb xder bleeding pun.. sye keep continue mkn asid folik dan pelbagai mknn slgi xmenjejaskn bahaya.. alhamdulillah, 12weeks, ade heartbeat dan janin..jgn cuci lgi slagi xder pendarahan atau sakit yg teruk..doa, tawakkal dan teruskan jge pemakanan dan ubatan..

Salam saya nak tanya😭 Saya hamil dah 7minggu Tadi scan doc tak nampak degupan jantung baby🥲 doc kata sllu akan dikategori kn ggur .doc bg masa 2 minggu lg. Sya stat scan sbb tiba2 alahan mual saya hilang dalam masa 1hari lbh . Sdgkn sy xblh bau dan makan nasi . Dn alahan sy sgt truk . Ada yg prnh mcm ni x🥲

Saya 6 weeks nmpk kantung 8 weeks Alhamdulillah nmpk dah heartbeat baby . Sis Jgn risau tau doa byk2 zikir byk2 fikir yg positive tau InshaAllah dengan izin Allah

Ye betul.. Akan berlaku keguguran. sebab kantung kosong seolah-olah baby tu tak wujud dalam kantung tu.. Doc kata ada sel yang tak cukup untuk membentuk janin dalam kantung.. Takpe sis, redha kan sahaja dia gugur sebab Insyaallah 3 bukan dah boleh lekat semula.. Sebab saya mengalami nya..☺️☺️

masa mula² preggy.. check kat klinik xnampak apa².. kosong.. nurse saran g hospital check lebih detail.. bila check doc cakap ada kantung tapi xda isi.. dia kata tunggu 2minggu lagi scan balik takut luar rahim.. alhamdulillah.. scan kali ke-3 da nampak ... 7week... 🥰🥰

VIP Member

Sis tunggu lagi 2 minggu sis. Slagi tak sakit perut, tak kluar darah. In sha Allah ada harapan lagi. Bnyk kan bedrest. Jgn buat kje pape. Awal2 prgnant ni kena snsitif sikit. Sy awal prgnant ni, suami tak bg buat kje langsung. Duduk baring. Itu je keje saya

Sy takde pengalaman mcmni tp masa sy scan dulu doktor ada tegur kantung sy bulat cantik. Dia kata kalau kantung berbentuk leper mungkin ada risiko keguguran. Apa kata sis ke klinik lain untuk 2nd opinion. Insha allah ada rezeki sis. Aminn.

hi. saya masa 6 weeks preggy 7 weeks scan nampak kantung shj. 8 weeks bleeding. pg hospital. doktor kata kantung dah pecah semua and gugur. 10 weeks scan baby ade. now skrg da 29 weeks. doc sendiri pon xleh nak explain. heheh rezeki .

inshaAllah . saya doakan . moga dipermudahkan semua urusan awak

Try scan balik nanti sis pastikan mase nk scan tu pundi kencing penuh,, sblm nk scan mnum air sejam atau stgh jam jgn kencing sblm scan kencing slps scan,, takut tak clear je.. inshaaAllah smga dpermudahkn urusan

sy pernah kene mcm ni mase bulan 6 lepas.. ikut period preggy da 9w tp scan masih 6w.. kantung pon x cntik n leper.. dlm 2 minggu tu die klua sendiri...

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan