Normal ke sis dah 6weeks Belum nampak janin?

Normal ke sis dah 6weeks Belum nampak janin?
29 Balas
Tulis jawapan

Sy dulu pon mcm awak.. mebi sy sorg kot.. 1st baby jugak.. masa upt positif, p scan.. dlm 6-7 minggu mcm tu..nampak kantung je.. xde janin.. tp sgt la risau. Mcm2 pk.. mengandung luar rahim la.. mengandung anggur la.. lps tu scan masa minggu ke 10, dh dgr heartbeat, rasa legaa sgt.. tp penantian dari minggu ke 6 sampai ke 10 tu sgt seksa.. rasa mcm nk scan hari2.. pastu dh minggu ke 28, bila kena kira kick, pon resah jugak.. bila baby tido pon perasaan takut tu ada.. smpi tepuk2 perut soh bangun.. bila tendang baru la legaa.. masa minggu ke 37, selalu baby aktif, tetibe ada satu mlm tu baby langsung x gerak, panik smpi p hosp kul 1 pagi.. tp ada je jantung baby.. dia hanya tido.. tp biasa la, 1st time mummy, panik lain mcm.. nk tunggu beranak tarikh beranak tu, hari2 risau.. tetibe tup2 baby dah 2 bulan lahir.. tp bila kenang pengalaman mengandung n kerisauan n penantian tu, xdpt dibygkan.. Sori kalau ot.. inshallah pasni ada heart beat dlm mgu ke 9-10 mcm tu.. pastu nnt kita2 yg xde experience ni akan bimbang benda lain pulak.. sampailah baby lahir.. so bila dh ada baby ni, bila baca balik forum n soalan2 ibu2 yg xde pengalaman lg, terkenang diri sendiri masa pregnant

Baca lagi

Normal je ni. Isteri saya scan masa week 5 kut memang nampak kantung saja. Masuk week 7 da nampak sekelumit 🀏 La ni masuk week 11 isteri gelak nampak adik dalam perut duk hala tangan kaki ke atas HAHAHAHA

Normal je. Saya masa 6 weeks scan nampak kantung je. Masa 8 weeks scan nampak baby tapi belum nampak heartbeat. Bila 10 weeks baru nampak baby dan heartbeat. Tunggu dulu 2-4 minggu baru repeat scan balik puan 😊

2y ago

btl, sama mcm sy

normal ja sis . saya 7w 1d .baru nmpk baby kecil sgttt ... dan kantung . hehe . masa 11w 3d . alhamdulillah dah ada denyutan jantung .

Normal awak. Me too mcm tu jugak. Mmg tak nampak. Doc suggest datang lg 2 mggu dan nampak jelas mggu ke 8 tu πŸ₯°

Sy g scan 6w2d dah nampak janin dan heat beat.. sy rasa atas mesin yang doktor guna .. macam sy g scan tu mesin dr tu memang clear…

TapFluencer

Normal rasa nya, sy scan masa 5w utk confirm pregnant ke tak lebih kurg gini gmbo nye Haa, papew pon moga dipermudahkan ye sis

normal tu, masih kantung je. nanti umur 8week awak boleh nampak kantung & di dlm tu baru ada nmpk biji.

Saya baru scan tadi.. 6w 5d.. doc cakap hanya ada dot sahaja.. dalam 8w baru nampak heartbeat selalunya

Post reply image

normal sis,sy msa 7week npk kantung ja blm npk janin...bila msuk 10week bru npk jantung heartbeat..