309 Balas

VIP Member

Yes! I experienced the same thing. Yes, you can get soft and smooth skin back. As long as you use complete basic skincare that is suitable for your skin type and condition right now. #TAPactiveusers

Sy sejak preg ni muka kemain lagi naik jrwt..biar jela sy mls nk jaga..xde mood..jaga pon naik jugk jerwt so sy biar jela dia elok sdiri nya..xpela jerwt ni pon nk mgndung jugk kt muka ni hahaha

sy pon terbalik.. Before pregnant senang betol naik jerawat.. skrg da tak pakai pape pon.. kuar rumah tak pakai sunblock pon tak burn.. mcm ada magic gitu.. 😛😛

hi semua. . Sya 13minggu 2 hari dh kalau tak makan or tak masuk mkn pil yg nurse klinik bagi tu mcm mna ye??kalau mkn ja terus termuntah....nk bgithu dia org tpi temu janji lmbt lgi bln 4 ni. .

tukar ubat sis,maklumkan pada doktor atau nurse..saya pun xboleh ambil obimin...muntah dan cirit birit.

Saya pon sama . Sebelum preggy kali kedua nie, muka tak pernah naik jerawat . Sekarang kat dahi penuh jerawat . Kadang² rasa taknak tengok cermin sebab stress dengan jerawat. 😅😅

Nak tnya.. Normal ka klau perut biasa2 ja.. Dh 14 week p mcm blom nmpk

saya 12 minggu prut dah nmpk mcm 4 bln dah 🤭

VIP Member

Same goes to me & and my husband says that’s okay. Maybe it’s because of our hormone is change during pregnancy. And as long as our baby is healthy that’s enough.

sama la sy pn...penuh jerawat kat muka..kulit muka pn kusam..masa pregnnt ank sulung dlu pn cmtu gak...tp bla dh msuk trimester ke 3 n dh nk deliver tu,jerawat makin kurang...

It's normal dear. Had the same problem as yours during my first trimester however as my second and third trimester progresses the scars and marks slowly fades away.

Sama juga dengan saya pimple di belakang dan sekeliling tepi muka. Pergi jumpa doktor dapat krim sapu dan antibiotik. Tapi tak makan pun lagi antibiotik.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan