8 Balas

sama lah saya hari tu 29w kena cirit birit memulas teruk juga saya takut ada contraction so saya pergi hospital , syukur takda apa2 just sakit perut biasa disebabkan oleh cirit birit .. lagi2 macam puan tu kan da genap maybe salah satu tanda2 nak bersalin better puan pantau kalau sakit tu makin kerap dan baby mengeras lebih dari 5-10min

yer misi bagitau kadang mengeras tu pun tanda2 juga tapi kena pantau lah kalau mengeras lebih dari 5-10min tu rasa makin kerap kadang macam saya braton hick je ..

Pengalaman ank 1st, genap 37minggu dia buat cirit2,perut memulas sgt, jadi tak selesa.. Sampaikan cirit keluar darah. Debar la jugak, kotnya buasir ke apa. Bila g hosp tgk bukaan dah 2cm+ada contraction dah. Admit wad 3hari sbb nak pantau, hari kedua kat wad dah bersalin ,tu pun kena induce. hari ke 3 bru discharge.

skrng pon..rasa memulas prut..rasa nak membuang..bila membuang sikit je tak banyak pon klur..ank mengeras tu tak ada plk..tpi ank ada gerak sikit²

VIP Member

kalau kerap sgt nak berak nak kencing tu baby dah bawah dah .. ready anytime je tu ..

dah bnyk air saya mnm sis..satu botol mineral kecik tu dah habis..saya pergi lagi isi..dah habis saya pergi lagi isi..sbb tekak saya rasa pedih MCM ada lada..sbb tu bnyk berkali kali saya mnm air kosong..tpi skrg prut rasa mengeras lagi..mengeras dngn bby pon ada lh gerak..bukan hanya mengeras je..

bkn kamu da second child ka???sllnya org kata tanda begini tanda nak beranak..

kalau xpasti kan bgs p hsptl..anak first ka second ka plah hsptl..tu lebi baik..

TapFluencer

tanda nak bersalin. Monitor jer kalau ade kontraksi & show.

Tanda2 bersalin tu sis,,

tanda tanda bersalin dah buka CM ke atau blom ya..ada tak ibu² mengalami sakit perut,cirit-birit,check CM dah buka..🤔

sis dah bersalin ke belum?

blom lgi..masih dkt rumah menunggu masa ni..nk g hospital takut kena tahan awal..tkut lama plk dkt hospital nnti bukan apa khsian ank sulung saya sbb dia lebih manja dngn saya..risau cari² mna ibu mna ibu..dia dh 4thun.

tanda nak bersalin tu

mungkin..ank pertama dulu bersalin 37minggu..ank ke dua ni tak thu berapa minggu..37minggu jugk ke atu hujung 37minggu kira nya 38minggu lh..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan