15 Balas

semua buah mengandungi gula tersendiri. awak boleh je nak amalkan buah buahan cuma nya berpada - pada ja. kalau mcm sy, sy mkn je buah termasok anggur. dr awal trimester. setiap minggu mesti ada stock buah dlm peti ais. 🙈 sy mesti beli apple, orange, jambu batu, anggur, kiwi, tembikai dn etc. kiranya tiap2 minggu buah berbeza.

VIP Member

saya masa awal2 prggy saya Makan buah. mcm2 saya Makan. sbb alahan truk. hanya buah je yg mampu masok. anggur hijau anggur hitam, buah Oren,air kelapa. yg tu saya sllu Makan minum. mmg hari2 saya amik. syukur la,sepanjang awal mengandung sampai la dah nak due nih,xde masalah apa2. cuma bsp saya je sllu tinggi.

sama lah saya pun kuat makan buah angur 1st smster ..

VIP Member

hmmmm mase awl2 pregnant buah anggur je sy balun setiap hari dh masuk hujung 2nd trimester baru tau anggur tu mcm ni mcm tu tp so far alhamdulillah anak skg dh nk 6 bulan dia ok je, rasa nya ok je makan anggur cuma cuci bersih dan banyak minum air putih jgk jgn lupa asid folic

buah tempatan or buah import takdak masalah utk mkn masa mana pun tapi bersederhana la sikit KECUALI awk penghidap diabetes. diabetes & darah tinggi penyakit yg punca dari pemakanan harian yang diamalkan dari kecik.

yg sye bce, buah anggur x ssuai sbb wax dye byk..ade jgak ckp sbb kandungn kulit anggur tu yg x ssuai utk preggy mom.. lg2 yg color purple.. tp sye hri tu mkn je.. cuci bersih2.. pas tu mkn yg anggur hjau..

anggur boleh makan tapi berpada. cuma kalau ada kencing manis better elakkan. dalam apps ni awak boleh check bahagian makanan sewaktu kehamilan, ada appear pasal buah anggur and etc. you can refer to that.

Anggur manis,kalau mkn pon jgn byk2..mkn semua buah dgn berpada2..takut sangkut gdm..lagipon kebanyakkn buah disembur racun perosak..kena basuh bersih2..sy xboleh mkn anggur msti sakit tekak..

Sy segala buah mkn dr 1st tri smpai 3rd tri .. kena control .. sekali mkn tiga empat biji kalau anggur .. lepas tu mlm mkn lg 3-4 biji .. elak mix buah dlm sehari takut gula overdose .

Mkn anggur boleh tapi berpada2. O&g i bagitau, lagi kecik buah tu lagi tinggi gula kalau ambil berlebihan

Sy masa awal pregnant x selera mkn. Jd buah je la penyelamat. Mcm2 sy mkn, epal anggur oren mangga dll. ☺️

Soalan popular

Artikel Berkaitan