21 Balas

VIP Member

Saya pjj dah 5 tahun. Anak sulung dari umur 4tahun sampailah dah umur 8 tahun sekarang. Masa pregnant anak kedua (2021) pun masih pjj. Pergi check up sendiri, uruskan anak sekolah sendiri. Semua uruskan sendiri. Suami masih x dapat bertukar. Sebagai pjj person, saya nasihatkan : 1. Mental kena kuat. Fizikal pun kena kuat. Kena kuat demi anak-anak. 2. Kena belajar berdikari. Belajar hal rumah, belajar bawak kereta & sebagainya. Sebabnya kalau pjj ni incase kalau ade emergency, kita boleh uruskan sendiri. X perlu mintak tolong orang lain. 3. Paling penting, pjj ni kena ade 2 way communication. Kena jujur & telus antara pasangan. Moga kita semua pjj diberikan kekuatan untuk menghadapi keadaan ni. & semoga kita & pasangan bersatu dalam sebuah keluarga yang sempurna dengan anak-anak. Aamiin!

2 kali pregnancy tanpa suami di sisi. Pengalaman yang mematangkan . Lebih hargai anak dan diri . Lihat anak tak sanggup nak marah sebab si kecil tu la yang sama sama ada sejak dalam perut sampai dah 6 tahun umurnya sekarang. Advice : pastikan kawasan rumah dkt dgn klinik/hospital yang boleh kita pergi kalau anak dmm waktu malam strong support system. kalau x da suami di sisi, perlu ada family member/ sedara/ kawan yang sedia bantu saat memerlukan. :ready segala ubat,medical kit, plastik dlm handbag dan kereta just in case rasa nk muntah atau morning sickness, :jaga diri, jgn buat kerja berat berat sgt ye. utilize la segala foodpanda, runner etc. take care strong mommies. u r amazing!

Salute to u mommy 🤗❤️

pengalaman pertama pregnant anak first since start kahwin da pjj, kkdg dpt jumpa sebulan sekali atau dua bulan sekali, kena kuat, tak boleh sedih2, ad makhluk kecil yg bernyawa dalam perut kite,ap yg kita rasa baby rasa. kesian baby. nk kuat saya baca post2 pengalaman mummy yg ldr dgn husband, ramai mummy2 yg senasib dgn saya dan saya jadikan mereka contoh utk jadi diri saya kuat. banyakkan berdoa, selalu bual dgn baby n usap2 perut.. window shopping or shopping brg baby, hilang emosi tu.. in shaa Allah

Really2 salute to those mommy yg PJJ dgn husband nie. Its not easy job, but they have to keep moving for themself n their kid despite of anything tired, sleepless night, hungry, emotionally down, n so on. Sy mendoakan ibu2 nie supaya mereka diberi tubuh badan yg sihat dan dipermudahkan segala urusan mereka. ❤️💙❤️💙 You all are Great!

saya .. 2kali bersalin suami tanpa suami .. tugas suami sebagai pegawai polis kena paham tak selalu dia ada dengan kita .. ibarat berkahwin dengan polis maka kawin la dengan tugasnya sekali .. tahun 2020 / 2021 suami tiada di sisi .. harap tahun ni bersalin suami ada amin ya Rabbal Alamin

sy dlu pernah pjj 1 tahun..pregnant checkup sorang..naik ambulan pun sorang..mmg kuat je masa tu..skrg Alhamdulillah dah tak pjj cuma permohonan pindah utk balik ke kg teman mak pulak masih blm dpt..sedih hr ni tgk keputusan badan lesu je tak tahu mcmn nak senyum..😭

Sekarang pregnant anak kedua dan PJJ dgn husband. Syukur anak pertama penguat hati dan peneman hati🥰 mula2 rasa takut pjj dgn husband sebab kena jaga anak 1st and then pregnant lg. Syukur smpi skrng masih kuat☺️doakan sya supaya dpt pindah ke Sabah yer🙏🏻

Saya Alhamdulillah suami saya pun baru dapat tukar setelah hampir 5 tahun pjj..rezeki anak dlm kandungan 🤲🏻

TapFluencer

Ya betul min. Walau saya pjj weekdays tapi memang kena kuat. Emosi mostly

VIP Member

Pkp suami tak boleh teman, kita otw gi hospital baru suami otw balik .

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan