213 Balas

saya boleh makan ketika mengndung walaupun di trimester pertama... walaupun ade yg x bileh, tp say ok... n balik pada vitamin pada nenas, saya rse elok...👍🏻

Bagus sebab dia kaya dengan sumber vitamin. Bahkan ada kajian syorkan ibu mengandung di trisemester terakhir utk mkn buah nenas utk memudahkan proses bersalin.

Bagus,byk vitamins..Sy mkn nenas trimester pertama..setiap Hari..mkn la yg masak ranum...manis..nenas MD2 kan manis..sy xsuka jus..lebih suka mkn buah..

Saya makan jek sbb terliur tgk tiap kali lalu depan kedai buah. Air nanas pun sy minum tp sekali skala lah.. bukan tiap minggu/hari.

So far mkn ok je..bkn makan yg muda tu..mcm nak gugurkan janin pun ye..nanas yg masak..cicah plak ngan serbuk asam..perghhh sedapppp....

tidak bagus kalau nanas muda...kalau yg suda masak ok ja makan...xdh msalah,cuma jgn mkn di awal kandungan...ok nnty ada apa2 yg terjadi

Nenas teringin sgt mau mkn 😭😭 sedap weh cicah sambal belacan, asam boy, sambal kicap. tapi suami x bagi mkn 😣 usia kandungan 13week

Kari nenas pn sedap mkn dgn nasi panas 😋😋 lauk lain x pandang..

Sy makan dh 3rd trimester, sbb dh terliur sgt, sekali dpat, YaAllah nikmat dimakan sejuk2 waktu panas 🤭 Alhamdulillah okey je..

Sy mmg dr anak pertama. Kalau teringin nak mkn nenas tu maknanya mengandunglah tu. Mmg saya ambil nenas. Tp taklah sebiji sehari.

bagus sgt. byk khasiat cuma sedia maklum buah nanas tajam. so jgn la mentadarah pulak. sekadar cukup je utk antibodi je 😁

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan