Persediaan

Hello ibu ibu. Boleh share senarai barangan untuk persediaan saya bersalin dan anak pertama saya? Nak masuk 6 bulan. tapi saya masih buntu dalam persediaan. Saya ibu yang bekerja jadi saya berpkir untuk persediaan yang awal khuatir tiada masa untuk membeli atau tidak larat berjalan. ?Terima kasih ya ibu ibu ??

8 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

1/ 5 helai baju baby lengan panjang 2/ 14 helai baju lengan pendek 3/ 12 helai seluar panjang 4/ 4 helai seluar pendek 5/ 10 helai barut baby 6/ 3 helai rompers 7/ 11 pasang mittens and booties 8/ 2 helai topi kepala 9/ Kain bedung Checklist : Diapering 1) 12 helai napkin baby 2) baby pin 3) pampers newborn ** bila baby dah masuk 2 bulan ke atas, berat baby akan naik, jadi boleh tukar ke size S or M. 4) wet tissue 5) changing mat 6) nappy liners 7) detergent khas untuk pakaian baby 8) nappy cream Checklist : Baby care & Grooming 1) sabun mandi 2) shampoo mandi 3) bedak baby 4) lotion baby 5) minyak baby 6) Tab mandian baby 7) Tuala mandi 8) krim nappy rash 9) vicks 10) Gunting kecil 11) Pemotong kuku 12) Nasal Aspirator 13) Termometer baby 14) Sikat ( jika perlu) 15) Berus Gigi ** boleh beli bila baby sudah ada gigi 16) Kapas putih Checklist : Barang penyusuan baby & mother 1) Botol susu 2) Puting (jika perlu) 3) Berus pembersih botol 4) Cecair Pencuci botol khas untuk baby 5) Breast Pump 6) Coolor Beg untuk simpan susu yang dipam, especially untuk mother yang bekeja 7) Bekas simpan susu perah 8) Nursing Bra 9) Nursing Pad 10) Thermos Checklist Keperluan Tidur Baby 1) Set Tilam 2) Selimut kecil 3) Baby cots ** Untuk memudahkan baby tidur malam dengan mudah, ibu perlu menyediakan set tilam yang lembut dan sejuk; supaya baby lebih selesa dan tak kerap bangun malam. Barangan asas bagi mummy ❀️❀️ 1) Set berpantang 2) Bengkung 3) Baju sejuk 4) Tungku modern 5) Selipar 6) Kain Batik 7) Pads 8) 3 pasang stokin tebal 9) Minyak urut

Baca lagi
4y ago

Sis as, sy beli campur bju newborn dgn 3 trus.. Tpi rs byk, boleh adjust sendiri.. Sy beli byk sbb 1st baby, kot2 nnti dpt pakai utk next baby 😁😁

Baju baby Barut baby Sarung tangan n kaki Topi baby Kain bedung Kain nepkin Tisu basah Pampres baby Myk angin, bedak, sabun Mandi, losen baby(beli yg kecik2 senang nk bawa kehospital) Utk IBU jng lupa Stokin Bju sejuk Kain batik Tuala wanita Spender Bra Bju Hehehe

Baca lagi
4y ago

yaa klu case of czer blm dpt tu pakai bengkung

VIP Member

Saya bju newborn tak beli byk . Hnya ad beberapa helai je . Byk beli size 3 month keats sbb nanti bby cpt membesar . Dan sya start beli brg bby masa 5 bulan mengandung beli awai2 sbb bila perut dh membesar nk berjln pon tak lalu πŸ˜…πŸ˜…

Post reply image
5y ago

Ohh klau sya bju suka beli ftf kat manjaku . Mcm2 brand ad . Mahal murah @ kekdg jln2 kedai bby nmpk comei beli πŸ˜…πŸ˜…

Kalau boleh beli baju newborn jugak sebab saya pun ikut kata orang beli 0-3,3-6 terus takde newborn skali anak saya keluar kecik je padahal perut besar. Newborn dia pakai sampai 2 bulan. Ni nak masuk 4 bulan still pakai 0-3m.

5y ago

Ikut baby actually. Orang kata macma tu jugak so saya beli banyak 0-3, 3-6 tp baby sya pkai baju newborn sampi 2 nak masuk 3 bulan. Ikut hati sis la tergerak kepada mana.

Sye bby boy bru 2buln lebih dah xmuat baju newborn πŸ˜‚ kne pkai yg 3-5 bru boleh.. So baju newborn jgn beli byk sgt

5y ago

Semangat πŸ˜†

skang ni hanya di hujung jari blh tau semua benda

4y ago

yaaa mmg hujung jari..kdg tnya ibu ibu disini lagi banyak info dpt. kdg baca d google pn ada yg kita tak paham ye sis

VIP Member

Ur welcome 😁😁

😊😊😊..nak pesan ja baju baby beli size [email protected] bby cepat besar...

5y ago

wahh kita samaa. boleh la share barangan dibeli. makluma saya masih baru 🀭🀭🀭