share to me your first time tanda tanda hamil! i wanted to know?

i tak datang period lg bulan ni so mind share with me tanda tanda awal?

46 Balas
Tulis jawapan

1st day puasa plk tu.. letih semacam.. msa sahur siap buat bger telur special. Smpai kt tlur kuning muntah hbs.. Skit blkg pinggang sblh kanan. Thap kena tekan2 tu. Ingt trseliuh ke apa.. breast xleh tkn lgsg.mgkn gstrik jugak. Time solat je bru rsa regangan sendi2 tu.... blik opis tbongkok2.. kbtulan upt beli kt shopee smpai.. blik tu trus test.. double trg bkn kabur2 lagi dh.. 😍😍😍esoknya try clearblue jnis + tu.. tgok pun positif. Esoknya try lgi clearblue dgtl tu show dh 3+..😲😲 lpas smggu g klinik.. cnfm prgnnt bru 5w4d.. πŸ₯°πŸ₯°

Baca lagi

Mcm saya pulak selalu buat diet IF ok jer.. tpi semggu sebelum due period tu perut asyik lapar jer.. X sampai pukul 11 pgi perut dh lapar gila2.. Lepas tu saya sakit perut memulas2 jer rasa.. Terdetik nk check upt tnghri tu.. Terkejut tngok naik double line.. Sbb selama ni diet pon mmg utk nk preggy kan.. Time tu saya baru jer dapat BMI normal & total lost berat bdan 20kg.. Petang tu jugak gi klinik & doc sahkan preggy dh 4w5d camtu.. Masa ni period baru lewat sehari je.. Esok tu suami demam panas & siap muntah2 lgi πŸ˜‚

Baca lagi
4y ago

Doc kira dari tarikh last period sis.. Masa saya scan kt kk pon sama ja kiraan dari last period dngn scan..

VIP Member

mimpi pregnnt memula, sakit perut macam nk period then start muntah mongek smpai nk tidur je but tk fikir pregnnt sbb period tk teratur, just fikir angin. sampai mmber pelik sbb angin dkt 2minggu non stop. asl bukak mata confirm tandas dlu. makan mmg out habis, lpstu terdetik check sbb tklarat sngt nk pi kerja and kebetulan lusa dh nk flight honeymoon dgn husb.

Baca lagi

sye lps mkn nenas , 5 minit mcm tu terus rase pening2 and kembung perut . terus muntah.. mmg tak larat giler dh time tu .. lps je dri mkn nenas tu terus sye kene morning sickness , baru lah terfikir yg sye mengandung. check upt positive .. hehehe ... nasib baik baby tak jadi ape2 . skng dh lahir pun umur 9bulan hehehe

Baca lagi

saya mual nak muntah tapi tak muntah, badan kejap panas kejap elok, tak selera makan, rasa penat je padahal takde buat apa sangat, selalu sakit kepala, mcm sakit nak period pun ada jadi ingat nak period, kerap sendawa ingat angin, selalu nak terkucil. 3 hari lepas lambat period, check, pregnant

Saya sebelum lambat period ada rasa cramp yg teruk sgt dekat bhgn rahim. Sakit yg mcm senggugut. Tapi saya sebelum ni senggugut tak seteruk tu, kalini cramp yg teramat sgt smpai menangis lahh.. Rupanya cramp tu tanda dia nk melekat pada dinding rahim n nak start membentuk sbg janin.. πŸ₯°

Saya pulak badan panas. Lepas tak boleh asben tido dkt2. Kalau dia nak peluk saya cakap panas. Masa tu tak sedar period dah lewat. Masa tgk apps period tu baru sedar dh delay 5 hari. Terus cek upt. Naik dua line terang sgt. Lepas dah tahu okay pulak. Xda dah panas2 badan. πŸ˜‚πŸ˜‚

Sakit breast. Mula ingat nak period. Sbb selalunya seminggu sbelum period akan sakit breast. Tapi bila dah 9hari sakit breast still tak period rasa mcm pelik. Bila check upt double line πŸ₯° 2,3hari sebelum tu suka sgt minum 100plus. Hari2 mau πŸ˜…

Haritu masa sebelum dapat tahu pregnant, saya rasa kat rahim macam sengal2 je.. then ada rasa mual2 tapi tak muntah pun.. and even rasa sesuatu kat rahim, tapi period hampir seminggu tak datang2..so bila check upt alhamdulillah naik dua baris

TapFluencer

sy perasan punggung sy nampak lembut, breast pn nampak mcm gebu jak... period? sy pnya period tdk teratur jdi tdk perasan sgt, cepat penat, cepat pening time berdiri tdk kira sekejap atau lambat, haus sentiasa... luar dri kebiasaan πŸ˜†