Durian craving

Hye mommy just want to know, is it true preggy mom cant eat durian? Btw im 26 weeks now

374 Balas
Tulis jawapan

Boleh je as long as awak Ok.. Nurse selalu pesan kt sy, bdn setiap Ibu tk sama.. Mkn apa yg kita boleh mkn.. Ada Kwn2 yg ckp kt sy tk boleh minum air kelapa, mkn durian, mkn nenas.. Tp klau ketahanan bdn Ibu ok, then should be no problem.. Ini nurse yg ckp kt saya laa ๐Ÿ˜Š

4y ago

Tp apa2 pun, kita beringat yaa time nk mkn tu

Sebelum preggy.. Sy bukan durian tegar.. Makan 1 2 ulas je.. Sbb x minat.. Bila preggy ni jd hantu.. Baby suka.. Durian ioi je sy bantai.. Sbb x tau la nk yg ioi je.. X nk yg lain.. Entah berapa ulas sy makan skrg.. Selang 2 ari sy makan 5 6 ulas.. Tu pon di halang husband.. Risau baby ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…

la ni musim xdpt nk lari bg hantuยฒ derian..ayaq mata ja lalu tgk kot tepi jln ambil bau..waktu sya 5 bln preggy konon nak asa jela 2 3 ulas..skali dia ngandap smpai suami tarik derian tu isaw mkn mcm bela saka..alhamdulillah lepas 2biji dlm perut..pastu xmnx dh la..jgn mai tnjuk ja๐Ÿคญ๐Ÿคญ

Saya pon craving. Mkn bnyk jgk bila dh dpt. Puas. Hahaha pernah baca artikel pasal durian ni. Xde kajian sbnrnya kata durian xle mkn semasa hamil. Cuma sbb durian kandungan gula sgt tggi. So doctor kata kalau nak mkn berpada2. Tkt diabetes shja. Terpulang pada individu sndr nak mkn ke x.

Bergantung pada badan. Sy makan sebiji durian alhamdullilah tak ada apa2. Kalo tak sure badan ok atau tak, better buat rasa2 je. Makan la seulas dua. Org kata elakkan durian kampung byk2 sbb gas dia kuat. Kalo nak, makan durian yg mahal sikit tu ok. Ioi ke. Musang king ke๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…

Depand to ur body n ur bby sis , sya dri 20weeks lg mngidam sangat nak durian . Suami turutkan je , makan la 4-5ulas utk buang rasa teringin. But syukur now my bby 26w5d ( 3days left official 27weeks ) Sihatยฒ je kat dalam , aktif lagi ๐Ÿ˜‡โค

masa i pregnant 1st baby i makan je durian...tp jgn mkn byk sgt la...kalo u rasa x yakin better tanya doc dulu...but for me the doc say its ok to have it...durian have alot of nutritions...but please consult with ur doc first cause different people hv different body system

Blh je sis. Sy tnya pakar dulu sebelum makan. Tp jgn la makan byk sangat. 1-2 ulas je sehari. Tgk respond badan. Klu rasa x sedap badan, stop la. Alhamdulillah. Sy ok je. Nk habiskan sebiji tu sy smpan dlm peti ais. ๐Ÿคญ Sehari makan 1-2 ulas. Nk lepaskn rsa teringin. ๐Ÿคญ

VIP Member

ikut badan masing-masing juga rasanya. 1st baby saya memang kena sekat makan buah-buahan yang tajam ni sama mak & MIL saya. tapi 2nd baby & sekarang tengah hamil 3rd baby ni, dari awal hamil kalau teringin saya makan saja. alhamdulillah tiada juga apa-apa masalah.

TapFluencer

saya tremister 1 lgi dh mkn durian,dh kbtulan musim durian ramai jiran pulak bgi free๐Ÿ˜‚ tpi mkn seulas dua jela utk lepaskn teliur...dan minum bnyk air masak..kbtulan pulak preggy kli ni awl2 x boleh nk bau durian mana jadi loya..suami buka durian je saya lari