Stress

Hmm sorry la klu luahkan kt dlm ni.. Actually kan, tak paham la ngn parents sendiri.. Kita ni dah la tgh over sensitive sbb hormon pregnant.. Tak kan diarang x paham.. Sedangkan diarang pon penah gak pregnant.. Bila kita emo sikit, x pasal kena bebel.. Aduhh lagi stress.. Sorry bebel dlm ni..

1 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

Assalamualaikum sis, tu biasa. Saya pun mengalaminya ๐Ÿ˜‚ saya duduk dengan mak sendiri dan anak first saya lelaki, umur 3 tahun sedang membesar/banyak akal/aktif sangat2 + mak saya memang sejenis perfectionist (sangat rate 9/10) dan saya pula 1st trimester morning sickness sangat teruk satu kerja pun tak boleh buat (luckily iam fulltime housewife) bertahan dan tiap2 hari minta maaf dekat mak ๐Ÿ˜‚ mula2 saya pun berfikiran/rasa macam sis, kenapala org tak faham aku ni...kann.. seriously, i feel u sis ๐Ÿ˜‚ tapi bila saya terjumpa satu video Prof Muhayya kan, dia ada bagitau kita jangan harapkan org sekeliling untuk faham kita, kita yang kena create aura positif tu & spreadkan to everyone around us, we share the vibes & we can feel the positivity absorb in our daily life โœŒ๐Ÿป๐Ÿ™‚ sejak tu kan, saya memang asyik minta maaf dekat mak (even it was not my fault act) & explain apa yg saya rasa. Kalau tak kan, sebelum tu, memang sy pendam sendiri je, lepastu geram, lepastu tak tahan sangat... nangis. Masa mula2 kena bebel tu rasa macam stress, nak hentak semua barang biar mak tau yg kita ni tengah tak okay, dengan anak pun kena marah. Oh my... ๐Ÿ˜† how bad i am... dengar mak bebel lagi..haha. Now saya dah masuk 3rd trimester, mak still ada bising sikit2, but its okay la, saya akan explain kalau tak boleh buat immediately ๐Ÿ™‚ lama2 mak akan faham ๐Ÿ™‚ Try sis, i know u can do it โœŒ๐Ÿป๐Ÿ™‚ Best of luck.

Baca lagi