Ada ke mommy mengalami hidung berdarah ketika 3rd trimester ni? lps tu badan cepat berpeluh n panas

Hidung berdarah#ingintahu #bantusharing

3 Balas
Tulis jawapan

Ya, saya pernah mengalami hidung berdarah ketika saya sedang mengandung anak saya pada trimester ketiga. Ini adalah masalah yang agak biasa pada masa itu kerana perubahan hormon dan peningkatan aliran darah semasa kehamilan. Beberapa faktor lain seperti cuaca panas dan kekeringan juga boleh menyebabkan hidung berdarah. Untuk mengatasi masalah ini, saya cuba untuk tidak menggaru hidung saya, dan membasahkan lubang hidung dengan sedikit petroleum jelly atau menggunakan penyembur hidung yang berisi larutan garam untuk menjaga kelembapan. Saya juga mengelakkan daripada terlalu lama berada dalam keadaan yang terlalu panas dan mencari tempat yang sejuk serta berada di bawah naungan. Untuk masalah badan cepat berpeluh dan panas, ini juga adalah gejala biasa semasa trimester ketiga. Badan kita sedang bekerja lebih keras untuk mengekalkan suhu bayi dalam rahim, dan ini boleh menyebabkan peluh berlebihan dan rasa panas. Saya memastikan saya sentiasa terhidrasi dengan baik, mengelakkan pakaian yang terlalu ketat, dan mencuba untuk mengambil masa berehat yang mencukupi. Jika anda masih bimbang atau mengalami ketidakselesaan yang teruk, adalah penting untuk berbincang dengan doktor anda untuk mendapatkan nasihat yang lebih terperinci. Voucher RM30 off 👉🏻 https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi
4w ago

Alhamdulillah terima kasih bagi info n tips mommy 🤗

sy. hidung sy kerap berdarah time ngandung tp nurse & doktor kata tu biasa sbb pembuluh darah tengah mengembang. Plus tengah ngandung kn badan cepat penat so tu pun penyebab knp hidung blh berdarah. as long as tak berdarah dgn teruk & terlalu kerap takde apa² yg perlu dirisaukan. rehat cukup² je

4w ago

Alhamdulillah terima kasih sharing mommy..lega rasanya 😃

hidung berdarah pernah sekali dulu masa nak masuk 2nd trimester.. badan berpeluh, panas memang rasa sangat sekarang... siang malam berpeluh. tido kipas pasang atas bawah tapi tetap berpeluh. sy peluh dekat muka, leher kalau time baring . kalau siang hari memang seluruh badan laaa .