Hb

Hb saya 8.8 , makin menurun , dah makan ubat yg doktor bagi , makan makanan berzat ..tapi darah tetap tak naik , due date lagi 3 hari , ada apa apa kesan tak pada ibu time melahirkan?

25 Balas
Tulis jawapan

Makan daging sis. Sya pun ada masalah mcm ni 34 weeks hb still 8.8. sya smpai 2 kli jmpa pkar pemakanan. sya mkn daging rusa (payau org sabah panggil) trus naik hb sya 10.3 elakkan mkn hati ayam doc kata x seberapa bagus

2weeks before bersalin hb sy 8.5.. sy tny dktr mcm mana hb sy ni.. dktr kata inshaAllah xde apa.. kerap minum air mineral & bykkn berdoa. Alhamdullilah, saya selamat bersalin normal with small jahitan je.

makan nie sis.. sy dulu po hb low jgk. dr 12 ke 9 je takat tu je.. tukar mkn iberet foliv ni da x perlu mkn pil2 klinik yg lain dah. hb pon ok blik.. cma x naik laa dr 12 tu.. πŸ˜…

Post reply image

Saya masa 8week hb 9.7 besoknya kena amek darah, balik sy makan buah delima beli kerang makan sayur bayam makan buah buahan minum susu kurma esok nya amek darah hb 12 lega sgt2

makan jambu batu sis sy pn 2 kali hb turun syukur la jambu batu membantu dgn minum jus delima yg ada di supermarket. tp jambu batu sangat bkesan πŸ‘πŸ»πŸ‘πŸ»πŸ‘πŸ»

5y ago

Hai..saya ank ke2 hb low.sedih sgt2.la mgdung doc dah ckp.siang2 amik jmbu batu kerang atau sayuran2.skrg pi mall..eaon ke mesti cri jmbu batu utk bt stok mkn dlm pti ais.pnt dlu2 puasa pastu cucu hujg jari dr kehamilan bulan 6 smpi hung nk bersalin..hrp2 kli oklah.

makan jambu batu. saya pun msa mngndung tu je msalah hb low ubt doc bg pun xberi kesan sgt . and bila saya try mkn jambu batu tbe2 hb naik dari 10.6 jadi 12.1.

5y ago

Betul2. Jambu batu terbukti blh meningkatkan hb low.. Sy sndiri amalkan. Hb 10.2 dah jd 12.5 dlm masa 3mggu

Jambu batu sis! Kalau mls potong, kt kedai yg mcm kt aeon jual buah jeruk tu ada jambu batu fresh. Dah siap potong.. Terus ngap jeee hehe

Sis cuba beli maltofer,lbh ok dri iberet,obimin,zincofer..sya da cuba semua ni tp ttp x naik2..makan maltofer ok je hb...

5y ago

Beli ubat kt frmasi tu. Bagitahu doc x? Atau doc yg saran kan

Sya x mkn ubt yg doc tu bagi, hb sye ok je . Tapi sya keep mkn kurma dgn minum susu n keep mkn buah .

VIP Member

Hb sy pun rendah juga.. hurmm harini nak jumpa doctor blik.. harap2 Hb Naik la.. doakan sy ye