15 Balas

Hihi saya pun pernah kena marah awal awal nak buka buku dulu.. Nurse kawasan saya time tu busy so nurse lain yang tolong bukakan buku saya sebab dia free time tu, lepastu saya pergi untuk first appointment dorang cari buku saya yang copy dalam simpanan dorang tu takde.. Lepas dah jumpa eh kita pulak dimarahnya sedangkan akak nurse tu yang salah tulis alamat saya, so buku saya tu misplaced lah dekat section taman lain hahaha nasib baik akak nurse tu tengah pregnant so saya taknak lah bising bising tapi saya bidas jugak lah bila kena marah tu, notch suara pun tertinggi sikit lah 😂

baru je 2mggu lepas kena jerkah tanya kita balik. kenapa tak jumpa doktor ? kenapa tu kenapa ni? saya terus jawab mana saya tahu. Dah nurse tulis dalam buku. saya ikut la. terus diam. Pelikkan nak marah2 kenapa ek ? kita datang elok2 jer. Ikut tarikh ikut masa mcm dorg minta. Walaupun tak berbayar bukan bermakna boleh layan kita macam tu. hmm

iyee. bendanya dh tulis dalam buku masa nurse tu set kan appointment tp still tanya kita yg taktau pape pasal kursus dorang ke waktu kerja dorang ke. sakit hati sangat

Kalo jadi kes macam ni boleh buat report ke? Saya kena dgn doktor, siap kena ketuk meja marahkan saya. Tp nurse di kk yg sama sgt2 baik, friendly sgt. Suka cara dyorg. Doktor tu je saya kurang suka cara dia. Perlu ke nak ketuk meja dan tinggikan suara. Xpatut.. Xpatut..

Kenapa tak tulis dlm buku pink? Klau appointment set by call, awk tulis je tarikh yg nurse bgtau tu dkat page yg last appointment tu. Klau ada bukti wasap pun buka je tunjuk. Nurse saya klau dia nak pesan apa2 dia akan wasap ja, jd senang ada bukti..

Sabar la sis, saya ni kena jerkah je dengan nurse2 ni kdg benda2 kecil je. dorang expect kita ni tau dah semua benda padahal saya first timer so banyak la tanya sikit and tekial2. Tapi kental kan hati fikir demi baby & takmo rosak mood pagi2 😊

dalam buku pink dah siap2 ada tarikh appointment boleh tunjuk nurse untuk rujukan.. kalau ada reschedule appointment ,tulis masa & tarikh call ,nama nurse dan tarikh& masa appointment baru.

Klu di kk tempat sy, nurse akn bg mesej appointment dan catat dlm buku pink masa temujanji sblm nya. In case kena mcm keadaan sis, sy tunjuk shj msg yg sy terima.

Mmg kadang kita kena hadap dgn nurse mcm tu. Sis boleh buat aduan. Dan sis kena pandai bidas balik sbb bukan salah sis. Jgn diam sis kadang kita kena bersuara.

Marah balik nurse tu..cakap "bukan sya saja2 nk dtg,nurse yg dah setkn appointment"..sambil tunjuk buku pink tu..geram pula sya.

Nurse yg monitor awk pun sepatutnya peka la. Dh tau time camni ni. Set tarikh lain or inform nurse lain pasal awk. Takde la jadik camni.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan