9 weeks pregnancy,upt positif tapi scan tiada kantung bayi

Hai semua,nak tanya adakah normal sekiranya sy cek sebanyak 5x test upt dan result double line. Then bila sy cek Scan, tiada kantung bayi.Malahan terdapata cyst 1cm dlm rahim sy.Adakah yg pernah mengalami situasi seperti sy?

15 Balas
Tulis jawapan

Oh pernah jadi. Scan klinik ckp ade cyst instead of pregnant. Doctor bagi ubat ape ntah tapi x makan pon sbb instinct tu kuat nk pegnant. Then tunggu jugak after 1 month check upt lagi and use clear blue lagi still x pegnant. Then cerita dgn kakak pasal symtom semua tu die suh check guna guardian pregnancy test je. Bile test double line keluar terus g klinik lain check tapi x nmpk heartbeat lagi cume ckp yoksac je ade. Kene repeat scan. 1st scan pon ckp yoksac je. Then repeat lagi after 1 week still sama. Rasanye 3rd scan baru start nmpk kantung and baby. Jadi cuba positive dlu la.

Baca lagi
1y ago

thanks akak...semoga sy pun dpt rezeki tahun ne dpt baby...sy still berjaga2 dan layan diri sy sebagai perempuan mengandung.Semoga semua baik2 sahaja

VIP Member

Rasanya baby tak nampak sbb ada cyst tu himpit dia..Macam sy ituhari doc scan katanya ada fibroid, fibroid tu agak besar lah berbanding size baby. Disebabkan ada fibroid tu, ruang air ketuban jadi mcm sempit, dah doc ckp air ketuban sy kurang pulak πŸ˜‚ Tapi bila sy jumpa doc lain dan sy bgtau tentang fibroid & air ketuban kurang tu, doc tu ckp baby pun kecil lagi, klu terhimpit dgn fibroid tu pun mmg lah ruang tu nampak sempit sbb fibroid tu lagi besar dari baby. So rasanya better awk cuba TVS scan, insyaAllah ada baby tu.. makan je folic acid supaya baby kekal sihat..

Baca lagi
1y ago

Terima kasih akak...semoga bayi sy baik2 sahaja

sy br scan td 8 minggu (ikut last period) nmpk kantung jek saiz 6 minggu 4 hari.. yolk sack mula2 dokter mcm nmpk, pastu ilang.. πŸ˜… doktor ckp kecik lg so kene ulang scan lg 2 minggu.. but doktor bg duphaston sbb last year bulan 9 sy ada buat d&c ketika hamil 8 minggu.. so sis cuba scan balik nnt lg 2 minggu sis.. tgk mcm mana..

Baca lagi

Malam semua...sy nak share berita gembira...harini sy dtg scan baby sy...Syukur baby sy nampak jelas dekat scan dan sihat.Baby nampak aktif dan sihat.Terima kasih diatas perkongsian dan pengalaman anda semua yg telah menjawab soalan sy.Sy doakan mereka yg menunggu zuriat diberikan rezeki tahun ini.

1st kena tahu kitar period normal tak. kemungkinan besar awk pregnant tapi mgkin x sampai 9w lagi sebab tu scan x nampak. ada rasa sakit pape tak bhgn perut. bimbang jugak takut ektopik. better double confirm dgn klinik lain atau buat tvs

saya pernah alami juga. 7w- kantung ada, kosong. doc minta repeat scan. 9w- ada baby, tapi samar2 dkat gambar. suami takpuas hati , repeat scan lagi. 10w- baby tengah berjoget2 dalam perut. skrg pregnant dah nk 14w, anak saya baru nak masuk 6bulan.

Baca lagi

Sis ank first saya pun scan nmpk kosong tp upt test positif. Doc klinik suruh dtg scan lg dia ckp sbb masih awl tuu xnampak tp mmg pregnant 😊

sis saya 9 minggu scan biasa tak nampak apa2 sis.... sbb kulit tebal bila buat tvs nmpak dah semua.. saya cadangkan sis buat tvs scan

ada check upt pkai digital cb sekali tak? ada 2 lg option awak boleh buat. 1st tvs scan - scan dr bawah 2nd buat beta hcg

Baca lagi
1y ago

cuba la buat 2nd alternatif klinik lain. dr awak tertunggu2 dn fikir mcm2

sy pon gitu ..xnmpk kantung.. kkm pon x nk bt TVS wpon sy insist nk bt TVS. pegi swasta scan skli trus nmpk..