18 Balas

VIP Member

Sy sepanjang preggy kene mkn pedas. Klo xpedas rse loya n nk muntah hahah.. Okeyy jee. Tp klo org yg sllu kene pedih hulu hati and gastrik tu kurangkan la mkn pedas.. Klo bdn oke bole je mkn. Alhamdulillah wt stkat ni ank sihat2 siap nendang lpz mkn and sy pon okey je xde rse pedih hulu hti ke apa. Hehe

same dgn sy sis.. x lalu makan kalau x pedas.. sy rembat jeee tak pantang pun preggy ni. alhamdulillah okayy je lg stakat ni 😂

Tak baik kerap mkn pedas sis. Saya masa pregnant ank sulong nie, suka sgt makan pedas. Kalau boleh nak mkn cili hijau, saya kena kontrol makan pedas takut nanti effect dia ke baby 😊

saye pon sme klau x de pedas x lalu mkn..tpi klau saye x bole pedas sgt skit2 je bole nnty saye pedih hulu haty..so amik pedas skit tuk bgi selera makan je😁😁

Sy xboleh mkn pedas tp msa preggy ni mmg suka mkn cili potong kicap tu, klo xmmg sy xleh nk telan nasi putih.

Xde effect kt baby pun . Just klu jenis body yg ada gastric or pedih hulu hati tu better jgn . Try and error

Okey je cuma risau sembelit nanti pedih la 🤭 & Masa pregnant ni mudah jadi pedih ulu hati..

VIP Member

xde masalah. sy pun mkn pedas jg mase pregnant keluar je baby xde pape pon 😅

Rasanya xada masalah. Ikut badan kut. Tp mak saya kata xelok 😅

Orang tua2 cakap takut anak naik ruam kalau kerap makan pedas

Okay je. Tapi kalau sy pedas sangat jadi heart burn

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan